Tag: prestigjioze

E bujshme/ Dueli Angli-Islandë mund të luhet në Shqipëri, ja arsyeja

09/11/2020

Një hipotezë interesante është publikuar pak minuta më parë, nga media prestigjioze britanike “BBC”. Bëhet fjalë për përballja e Ligës së Kombeve, mes Anglisë dhe ... Read More

Enver Hoxhën dhe Nënë Terezën… Çfarë kanë të përbashkët Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max?

03/10/2020

“Çfarë kanë të përbashkët Dua Lipa, Rita Ora dhe Ava Max”? Me këtë titull gazeta prestigjioze “The Economist” u ka dedikuar një shkrim yjeve shqiptare ... Read More

Kur Kosova kishte 6 traktorë dhe 16 shtëpi me rrymë

23/05/2020

Gazeta prestigjioze gjermane ‘Der Spiegel’ ka publikuar nje shkrim të vitit 1969 nga arkiva për gjendjen politike dhe ekonomike të shqiptarëve në Kosovë gjatë luftës ... Read More

Luana Vjollca prek famën ndërkombëtare, moderatorja në kopertinën e revistës turke

16/05/2020

Luana Vjollca ka dalë së fundmi në kopertinën e revistës prestigjioze turke, “Modda Turkey”. Përveçse ka qenë imazh i kopertinës së revistës, ajo ka dhënë ... Read More

Apple shpallet kompania më e mirë e teknologjisë për të punuar në këtë vend

29/09/2019

Kompania prestigjioze ka të punësuar rreth 6,500 njerëz, ku vetëm në Londër, ka 2,500 të tillë. Nëpër botë, janë afërsisht 132 mijë punonjës të Apple. ... Read More

Koke duhet të jetë i ngopur – ishte prezent në 25 gola të CR7, prej tyre tri het-triqe

13/03/2019

Atletico Madridi është eliminuar nga gara më prestigjioze e futbollit evropian duke dështuar të mbajë epërsinë prej 2-0 nga ndeshja e parë. Ishte paraqitja mjeshtërore ... Read More

Nga udhëtimet luksoze, deri te çokollatat me kanabis – dhuratat 100 mijë dollarëshe që do t’i marrin të pranishmit në ‘Oscars 2019’

24/02/2019

Ceremonia prestigjioze e ndarjes së çmimeve Oscar do të zhvillohet në orët e para të të hënës (me kohën tonë), ndërsa edhe këtë vit, të ... Read More

Ariana Grande tregon se pse tha “ndyrësirë” kur Cardi B mori një çmim në Grammy Awards

11/02/2019

Mbrëmë është ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Pasi Cardi B fitoi çmimin për albumin më të mirë të rap ... Read More

Ambasadori britanik në Kosovë pas triumfit të Dua Lipës në “Grammy Awards”: Sukses i dy shteteve tona

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More

Bebe Rexha pas “Grammy Awards”: Vetë nominimet janë fitore për mua

11/02/2019

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve më prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e ... Read More

IOL: Në Shqipëri, ku shëtitja është një argëtim kombëtar

03/02/2019

Shqipëria tashmë është kthyer në një nga destinacionet më të lakuara nga revistat dhe portalet prestigjioze duke filluar nga britaniket “The Guardian” apo “The Sun” ... Read More

Thaçi flet për gazetën zvicerane: I jemi gëzuar shqiponjës në botëror, me më shumë dëshirë do të donim që Xhaka, Shaqiri dhe të tjerët të luajnë për Kosovën

25/01/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka bërë shqiponjën për gazetën prestigjioze zvicerane “20 minuten”, e cila e kishte ndezur debatin në Zvicër rreth shqiponjës ... Read More