Tag: prestigjioz

Në Gjermani e bëjnë fakt të kryer, media prestigjioze zbulon se Rashica ka arritur akordin paraprak me…

12/05/2020

Një lajm i bujshëm ka qarkualluar ditën e sotme në median prestigjioz gjermane “Bild”. Milot Rashica ka arritur akordin paraprak me klubin e Lajpcig. Këta ... Read More

Alketa Vejsiu flet pas prezantimit në `Sanremo´: Në Shqipëri ishte festë kombëtare, vërtetë u preka

07/02/2020

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu prezantoi mbrëmjen e djeshme në festivalin prestigjioz të Sanremos, krahas Amadeusit dhe partneres së Ronaldos, Georginës. Pas festivalit, Alketa ka ... Read More

The Guardian: Ekipi i ëndrrave i Kosovës, gati ta frymëzojë një të ardhme plot shpresë

10/09/2019

Mediumi prestigjioz britanik, The Guardian, e ka publikuar një artikull për ekipin kombëtar të Kosovës, për të cilin thotë se motivim për ndeshjen kundër Anglisë ... Read More

Programet e London School of Economics tani mund t’i gjeni në Kolegjin Riinvest

19/04/2019

Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se Kolegji Riinvest do të ofroj programe të universitetit prestigjioz “London School of Economics”, si institucion arsimor i njohur nga ... Read More

Reuters veçon pesë ngjarjet kryesore për kualifikueset Euro 2020: A mundet që Kosova të vazhdojë serinë pahumbje

20/03/2019

Mediumi prestigjioz, Reuters, i ka renditur pesë gjëra që duhet ndjekur për së afërmi në ndeshjet hapëse kualifikueseve për kampionatin evropian të vitit 2020. Në ... Read More

“Euronews”: Shqipëria, tërheqja turistike më e re në Evropë

14/03/2019

Televizioni prestigjioz “Euronews”, në një reportazh të shkurtër mbi panairin ndërkombëtar të turizmit që po zhvillohet në Berlin, të përqendruar mbi teknologjinë dhe qëndrueshmërinë në ... Read More

Shtatë nominime, por pa asnjë statujë: A është Glenn Close humbësja më e madhe e Oscarëve?

25/02/2019

Glenn Close edhe këtë vit nuk arriti të rrëmbej një çmim prestigjioz të Oscarëve. Ajo u nominua në kategorinë për rolin më të mirë femëror ... Read More

Nga Meryl Streep te Marlon Brando, 40 aktorët që e kanë fituar së paku një Oscar

15/02/2019

Për shumicën e aktorëve, fitimi i Oscarëve prestigjioz është kulmi i karrierës dhe diçka që përpiqet për tërë jetën. Megjithatë, vetëm një çmim i tillë ... Read More