Tag: Premierligë

A jeni gati, këto super ndeshje na presin sot në Premierligë

03/04/2021

Sot në katër terminë të ndryshme do të zhvillohen takimet në Premierligë. Ndeshja e kësaj dite është ajo ndërmjet Arsenalit dhe Liverpoolit, duel ky në ... Read More

City i pandalshëm, Arsenal ‘viktima’ e radhës

21/02/2021

City i Guardiolas i pandalshëm në Premierligë. Manchester City ka shënuar fitoren e radhës, këtë herë në udhëtim te Arsenali. Skuadra e drejtuar nga Pep ... Read More

Në javën e fundit në Premierligë janë konfirmuar vetëm dy raste me Covid-19

15/02/2021

Premierliga konfirmon vetëm dy raste me Covid-19 në javën e fundit. Numrat me Covid-19 në Premierligë ka nisur të bien. Vetëm dy raste kanë dal ... Read More

Man City – Tottenham, këto pritet të jenë formacionet shartuese

13/02/2021

Ndeshja më interesante e javës së 24-të në Premierligë do të jetë ajo mes Manchester City dhe Tottenham. Dy kundërshtarët e vjetër, Pep Guardiola dhe ... Read More

Zgjedhet lojtari i muajit në Premierligë, ja kush është ai

12/02/2021

Tashmë është zgjedhur lojtari i muajit në Premierligë. Mesfushori i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan, është shpallur lojtari i muajit janar në Premierligë. Ilkay Gundogan është ... Read More

Leicester fiton shumë lehtë ndaj Chelsea

20/01/2021

Leicesteri triumfon pastër ndaj Chelseas, merr kreun në Premierligë. Leicester City dhe Chelsea janë përballur me njëra tjetrën për javën e 18-të në Premierligë. Harvey ... Read More

Gjatë javës së fundit, 16 raste pozitive me koronavirusi në Premierligë

18/01/2021

16 raste pozitive me COVID-19 në Premierligë gjatë javës së fundit. Premierliga ka njoftuar se gjatë javës së kaluar kanë qenë 16 raste pozitive. Në ... Read More

Liverpool – Man United, këto pritet të jenë formacionet shartuese

17/01/2021

Sot do të zhvillohen tri ndeshje mjaft interesante në Premierligë, duele që i takojnë xhiros së 19-të. Pra, takimet do të luhen në termine të ... Read More

Deklaratë bombë nga Anglia: Man United do ta sfidojë Liverpoolin për titull në Premierligë

21/12/2020

Manchester United po vazhdon me formë të mirë këtë sezonë në Premierligë. Roy Keane beson se Manchester Unitedi është në gjendje ta sfidojë Liverpoolin në ... Read More

Penalltia në minutën e fundit, reagon edhe Milner: VAR po prishin harmoninë e lojës së futbollit

28/11/2020

Milner vë në pikëpyetje sistemin VAR. Liverpooli barazoi në ndeshjen e xhiros së 10-të në Premierligë ndaj Brighton me rezultat 1-1. Në intervistën e dhënë ... Read More

Trajneri i Liverpool kërkon pesë zëvendësime edhe në Premierligë

01/11/2020

Klopp kërkon pesë zëvendësime edhe në Premierligë. Gjatë një interviste me Guardian, trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp foli për faktin se në Premier League nuk ... Read More

Koronavirusi edhe në Premierligë, mësohet për një rast pozitiv

19/10/2020

Mësohet për një rast me koronavirus në Premierligë. Burnley do të ketë një mungesë për ndeshjen ndaj West Bromwich Albion. Faqja zyrtare e Burnley ka ... Read More