Tag: Premier

Me rekordin e ri, Salah vendoset mes dy legjendave të Premier Ligës

28/11/2021

Rekordi i Salah e vendos atë në mesin e dy legjendave të Premier Ligës. Liverpool triumfoi me një ‘poker’ ndaj Southamptonit të shtunën. Golat për ... Read More

Barcelona me tre super transferime në janar

26/11/2021

Tre yje të Premier League në shënjestër. Sipas Mundo Deportivo, Barcelona kërkon një sulmues cilësor për merkaton e janarit. Cavani, që ka humbur vendin e ... Read More

Tuchel i impresionuar nga ky lojtar i Chelseat

21/11/2021

Tuchel i impresionuar me rikthimin e Pulisicit në skuadër. Ylli i Amerikës tani ka dy gola në Premier Ligë nga vetëm tre paraqitje, pasi mbylli ... Read More

Mbyllet para kohe sezoni për mbrojtësin e Premierligës

19/11/2021

Mbrojtësi i Premier Ligës humbet sezonin. Një skuadër e Premier Ligës ka marrë një goditje gjatë ditës së sotme pasi u është konfirmuar lajmi se ... Read More

Trajneri i skuadrës nga Premierliga rezulton pozitiv me COVID-19

19/11/2021

Menaxheri i Premier Ligës rezulton pozitiv me COVID-19. Menaxheri i ri i Premier Ligës ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Bëhet fjalë për menaxherin e ri ... Read More

Superkompjuteri parashikon se kush do të shpallet kampion në Premierligë

12/11/2021

Superkompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të sezonit të Ligës Premier – Man Utd përsëri jashtë katërshes, Aston Villa e Gerrardit e 15-ta. Një superkompjuter ka parashikuar ... Read More

Lista me trajnerët më të paguar në Evropë

07/11/2021

Lista e trajnerëve më të paguar në Evropë – prijnë tre menaxherët e Premier Ligës. Lëvizja e bujshme e Antonio Contes për të marrë drejtimin ... Read More

Kessie drish Mialnin, afër marrëveshjes me skuadrën e Premier Ligës

02/11/2021

Kessie afër marrëveshjes me skuadrën e Premier Ligës. Mesfushori duket se do të largohet nga Milani. Franck Kessie është duke kaluar vitin e fundit të ... Read More

Liverpool e turpëron keq United midis “Old Trafford”

24/10/2021

Sot është zhvilluar një derbi në Premier League. Liverpooli e ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat të thellë 5-0 në Old Trafford në kuadër të ... Read More

“Shqiponja” Broja shënoi përsëri, shihni statistikat dhe vlerësimin e yllit të ri të Shqipërisë

23/10/2021

Armando Broja arriti sot të shënonte golin e tij të dytë në Premier Ligë, në të dytën ndeshje radhazi si titullar. Një arritje e veçantë ... Read More

City e Liverpool në “luftë” për yllin e Fiorentinës

21/10/2021

Skuadrat e Premier League Manchester City dhe Liverpool pritet të kenë një avantazh në ndjekjen e yllit, Dusan Vlahovic në një transferim të mundshëm të ... Read More

Emocionet e Brojës pas golit të parë në Premier Ligë: E kam ëndërruar që kur isha 3 vjeç

16/10/2021

Armando Broja e ëndërronte golin e tij të parë në Premier Ligë që kur ishte fëmijë. Këtë e ka pohuar vetë mbrojtësi pas ndeshjes që ... Read More