Tag: Porto

Gol në ndeshjen Porto – Chelsea

07/04/2021

Porto – Chelsea Chelsea i ka shënuar gol Portës në Ligën e Kampionëve. Pas 32 minutave lojë, Blutë e Londrës e kanë gjetur golin e ... Read More

Juventus merr vendim të çuditshëm, nxjerr në shitje dy yjet e skuadrës

12/03/2021

Eleminimi nga Porto: Juventus nxjerr në shitje dy yjet e skuadrës. Për të tretin vit rradhazi Juventus u eleminua nga Liga e Kampionëve në fazën ... Read More

Me një lojtar më pak, Porto eliminon Juventusin nga Liga e Kampionëve

10/03/2021

Porto e çon Juven te shpia me një lojtar më pak pas 120 minutave lojë. Juventusi bashkë me Cristiano Ronaldon janë eliminuar nga Liga e ... Read More

“Sa të dobët, të tmerrshëm”, legjenda e futbollit e bën ‘horë’ Juventusin

18/02/2021

Juventus është mposhtur mbrëmë nga Porto në kuadër të Ligës së Kampionëve. Legjenda e Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, e ka kritikuar ashpër Juventusin për paraqitjen ... Read More

Ende pa nisur mirë pjesa e dytë Porto shënon golin e dytë

17/02/2021

Çfarë po ndodh me Juven, ende pa nisur mirë pjesa e dytë Porto shënon golin e dytë. Porto është duke e mposhtur 2-0 Juventusin. Ende ... Read More

Porto – Juventus, këto janë formacionet zyrtare

17/02/2021

Do të zhvillohet ndeshja mes Portos dhe Juventusit. Një përballje mes kampionëve do të shohim sonte, ku Porto dhe Juventusi do të ndeshen mes vete. ... Read More

Milani në gjah, synon transferimin e talentit të madh brazilian

23/01/2021

AC Milan i ka vënë sytë tek krijuesi i Porto Otavio përpara afatit kalimtar të verës. Siç raporton TMW, Otavio Edmilson da Silva Monteiro – ... Read More

Iker Casillas rikthehet në Real Madrid

22/12/2020

Iker Casillas rikthehet në Real Madrid. Pas një eksperience disa-vjeçare te Porto ku vari edhe këpucët në gozhdë, ish-portieri legjendar i Realit të Madridit është ... Read More

Burrat nuk janë të mirëpritur këtu, hapet në Spanjë hoteli i parë vetëm për gra

18/10/2019

Hoteli Som Dona, i cili ndodhet jo larg Porto Cristo në Spanjë, është mirëpritur ekskluzivisht nga femrat mbi 14-vjeç. Ky hotel me katër yje ka ... Read More

Hapet hoteli i parë vetëm për gra

09/10/2019

Foto ilustrim Hoteli Som Dona, i cili ndodhet jo larg Porto Cristo në Spanjë, është mirëpritur ekskluzivisht nga femrat mbi 14-vjeç. Ky hotel me katër ... Read More

Kjo është fotoja e Casillas që Porto e publikoi një orë para sulmit në zemër

01/05/2019

Kjo është fotoja e Casillas që Porto e publikoi një orë para sulmit në zemër Portieri legjendar Iker Casillas, të mërkurën është shtruar në spital ... Read More

Formacionet e mundshme: Liverpool – Porto

09/04/2019

Liverpool dhe Porto do ta zhvillojnë sot (e marte) ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Liverpool do të jetë nikoqir i Portos për ... Read More