Tag: Portieri

Interi do të bëjë një transferim befasues në janar

05/09/2021

Andre Onana është rikthyer për tu stërvitur te Ajaxi pas pezullimit. Portieri kamerunas kishte rezultuar pozitivë në testin anti-doping dhe nuk ka të drejtë loje ... Read More

Tragjedi, sportisti vdes në fushën e lojës, iu rrotullua…

29/08/2021

Portieri i ri Aleksandar Shishmarev humbi jetën tragjikisht pas një dëmtimi të pësuar në ndeshje. Portieri 23-vjeçar vdiq në Kaliningrad pas ndeshjes midis skuadrave ruse, ... Read More

U shpall më i miri i “Euro 2020”/ Donnarumma ndan foton në krah të Silvio Berlusconit: Nder dhe privilegj të takoj Presidentin!

18/07/2021

Pas një Europiani të suksesshëm, ku veç fitimit të trofeut, u shpall dhe lojtari më i mirë, portieri Gianluigi Donnaruma, është duke shijuar pushimet.Gjatë ditëve ... Read More

ZYRTARE: Gianluigi Donnarumma transferohet tek PSG

14/07/2021

Gianluigi Donnarumma ka kompletuar transferimin e tij tek PSG-ja. Portieri italian, Gianluigi Donnarumma është lojtari më i ri i Paris Saint Germain ka bërë të ... Read More

Donnarumman e ‘tradhëtojnë’ emocionet, nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë

07/07/2021

Donnarumma: Nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë. Portieri i Italisë, Gianluigi Donnarumma ka reaguar pas fitores ndaj Spanjës. Italiani arriti të ndal gjuajtjet në 11-metërsh ... Read More

Serie A shpall Donnarumman portierin më të mirë të sezonit

31/05/2021

Donnarumma shpallet portieri më i mirë i sezonit në Serie A. Lega Serie A sot shpall më të mirët e sezonit 2020/21. Portieri më i ... Read More

U godit fort me top në bark, humb jetën në spital portieri portugez

18/05/2021

Portieri Ricardo Costa, i cili ishte gjithashtu drejtor i klubit Centro Social da Bufarda, ka gjetur vdekjen, pasi u godit fort me top në zonën ... Read More

Fitore bindëse e Liverpoolit ndaj WBA-së, ky është lojtari hero

16/05/2021

Alisson Becker hero i Liverpoolit Portieri Alisson Becker me një gol në sekondat e fundit të kohës shtesë ia siguroi Liverpoolit fitoren 2:1 kundër West ... Read More

Gjest i madh: Në Turqi ndërpritet ndeshja – lojtarët dhe portieri që ishin me agjërim bëjnë iftar

13/04/2021

Në Turqi ndërpritet ndeshja – lojtarët dhe portieri që ishin me agjërim bëjnë iftar. Në ndeshjen Giresunspor-Keçiörengücü, e vlefshme për janë e 30-të të Ligës ... Read More

Bayerni merr një lajm të bukur para ndeshjes kthyse kundër PSG

11/04/2021

Bayerni merr një lajm të bukur para ndeshjes kthyse kundër PSG. Portieri i PSG Kaylor Navas u dëmtua në ndeshjen kundër Strasburgut dhe do të ... Read More

A është përleshur me Aro Muricin, flet Zhegrova

23/03/2021

Edon Zhegrova e mohon të jetë përleshur me Aro Muric. FFK njoftoi sot se portieri i Kosovës, Aro Muric është përjashtuar nga ekipi për arsye ... Read More

LAJMI I FUNDIT: FFK e përjashton Aro Muricin nga Kombëtarja

23/03/2021

FFK ka njoftuar se portieri i Kombëtares së Kosovës, Arijanet Muric është përjashtuar nga kampi i ekipit kombëtar. Kjo është bërë e ditur përmes një ... Read More