Tag: pëson

Pëson aksident aktorja e “Çka ka Shpija”, mbetet me lëndime serioze

24/04/2021

Aktroja e “Çka ka Shpija” pëson aksident, mbetet me lëndime serioze. Prej javësh Republika e “Çka ka Shpija”, mungon në serialin vendor. Prive mëson se ... Read More

Suedia trefishon rezultatin ndaj Kosovës

28/03/2021

Kosova pëson sërish, Suedia shënon golin e tretë nga penalltia. Suedia ka shënuar edhe golin e tretë në duelin ndaj Kosovës. Suedia ka trefishuar epërsinë ... Read More

Instagram do ta largojë skedën ‘Following’ në telefona

08/10/2019

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja. Instagram e konfirmoi një gjë të tillë, ... Read More

Dortmund ‘dorëzohet’ në garën për titull, pëson në shtëpi ndaj Schalke

27/04/2019

Dortmund ‘dorëzohet’ në garën për titull, pëson në shtëpi ndaj Schalke Skuadra e Borussia Dortmund ka befasuar duke u mposhtur në shtëpi, në ndeshjen kundër ... Read More

Mjekimi alternativ i spondilozës

25/04/2019

Zakonisht boshti kurrizorë pëson ndryshime dhe lëndime me rastin e lëvizjeve jo të duhura, bartjes së ndonjë peshe të rëndë, kilogramëve të tepërt, pozitës së ... Read More

Kështu reagon trupi ndaj ndërrimit të orës

04/04/2019

Kur akrepat e orës ndryshojnë me 60 minuta, organizmi pëson një sërë ndryshimesh, të cilat ndikojnë drejtpërdrejtë në jetën tonë. Ndryshimi i orës shkakton rritje ... Read More