Tag: peshë

Fifi gati të ‘pëlcasë’ nga pesha

15/06/2021

Fifi përsëri ka filluar të shtojë peshë. Fifi është qendër e vëmendjes rreth paraqitjes fizike. Ajo në çdo situatë duket bukur, duke tërhequr vëmendje të ... Read More

E ardhmja e Dybalas, drejtuesit e Juventusit kanë marrë këtë vendim!

25/03/2021

Fjalët gjithmonë kanë peshë dhe në këtë rast, ato të Pavel Nedved, thënë për DAZN, e kanë bërë të qartë të ardhmen e Paulo Dybala. ... Read More

Rrëfimi i Khabib pas fotografisë virale ku shihet në mbi peshë: Përfundova në spital, nuk mundesha më

22/02/2021

Khabib jep shpjegimin e tij pas fotografisë virale ku shihet në mbi peshë. Të thuash Khabib Nurmagomedov u përball me një vështirësi serioze në luftën ... Read More

Si ndikon pagjumësia në shëndetin e njeriut?

01/02/2021

Studime shkencore, kanë konfirmuar lidhjen e fortë mes pagjumësisë dhe shtimit në peshë. Studimet thonë se njerëzit që flenë më pak peshojnë më shumë se ... Read More

Ky është “faji” që ju bën të shtoni peshë

06/01/2021

Shtimi i padëshiruar në peshë sjell jo vetëm irritim dhe mërzitje, por edhe probleme shëndetësore. Por e dini se “fajin” për shtimin në peshë mund ... Read More

Linda Halimi provokon me bikini, foto seksi të këngëtares

24/11/2020

Qëkur humbi peshë, Linda Halimi nuk i ndal fotot provokuese. E tillë ka qenë këngëtarja edhe në setin e fundit, ku ka ngritur temperaturat me ... Read More

Humbi 18 kilogram, aktorja e njohur tregon se si e bëri këtë

17/11/2020

Ajo njihej si aktore me shumë peshë. Rebel Wilson ka folur për “vitin e saj të shëndetit” dhe duke humbur mbi 18 kilogram gjatë këtij ... Read More

Ja pse shtojë peshë kur e lëmë duhanin

14/11/2020

A e dini pse shtojmë peshë kur e lëmë duhanin? Shkencëtarët zviceranë konstatojnë që shkaku i shëndoshjes nuk janë kaloritë. Ata konstatojnë që shkaku i ... Read More

4 mënyra të lehta për të humbur peshë ndërsa flini

13/11/2020

Ju fleni, pesha zhduket – një gjë e përsosur apo jo? Shikoni se si humbni peshë gjersa flini. Palestër në mbrëmje Harrojeni sesionin e mëngjesit ... Read More

“Mezi paske pritur për t’u dobësuar për të bërë kështu fotosh”/ Komentuesit kapen me Fifin pasi humbi peshë

17/10/2020

Fifi ka rrëmbyer tërhequr vëmendjen e të gjithëve pas rënies drastike në peshë dhe postimet e saj në rrjete sociale marrin shumë komente. Pas humbjes ... Read More

Këto ushqime iu ndihmojnë ti djegni yndyrnat në trup

10/06/2020

Rënia në peshë është një mision i vështirë dhe gati se i pamundur për disa persona. Ajo arrihet duke konsumuar ushqime të shëndetshme, të cilat ... Read More

Femra më e shëndoshë gjen të dashur

06/06/2020

Femra më e trashë në Britani, ka gjetur dashurinë e saj. Ai është pothuajse njëherë më i moshuar se ajo, por në peshë rezulton të ... Read More