Tag: përfitojnë

Bekim Haxhiu: Modeli ynë, shembull suksesi i menaxhimit, Shqipëria të na kopjojë

06/10/2020

“Shqipëria të marrë nga ne ligjin e sponsorizimit për sportin”, deputeti i Kosovës: Klubet përfitojnë tani 25-30 milionë euro Deputeti i Kuvendit të Kosovës Bekim ... Read More

Paraja, dashuria, fati… çfarë thotë sot horoskopi

12/11/2019

Ky është parashikimi i horoskopit për sot. DashiBeqarët duhet të përfitojnë nga mundësitë që do iu ofrohen për takime, sepse raste të tilla vijnë rrallë. ... Read More

Disa arsye pse meshkujt thonë “Jo” në altar

03/11/2019

Meshkujt përpiqen t’i rezitojnë martesës, megjithëse përfitojnë më shumë prej saj. Rezulton se meshkujt nuk duan të martohen, sepse kanë frikë se gruaja e tyre ... Read More

A jetojnë më gjatë burrat e martuar apo beqarët? Mahnituni me përgjigjen

31/08/2019

Burrat e martuar me sa duket përfitojnë nga bordi për të qenë në një marrëdhënie të përkushtuar.Natyrisht gratë përfitojnë nga martesa, sepse ato marrin gëzimin ... Read More

Kim Kardashian dhe Kanye West shesin këpucët e tyre në rrugë me çmim të lirë për të bërë bamirësi

24/03/2019

Ajo dhe burri i saj numërojnë milionat, por po bëjnë atë që është e mundur në mënyrë që të përfitojnë diçka për të dhuruar. Dhe ... Read More

Marca: Icardi te Real Madridi për 40 milionë euro

02/03/2019

Real Madridi beson se ata mund të përfitojnë nga situata e Mauro Icardit me Interin duke e nënshkruar atë për një shifër të ulët prej ... Read More

Ulja e taksave për biznesin në Shqipëri, krijon vende të reja pune dhe rrit të ardhurat

11/01/2019

Mbi 11 mijë biznese në të gjithë vendin, nga 1 janari i këtij viti përfitojnë ulje të tatim fitimit nga 15% në vetëm 5%, si ... Read More

Maqedonia e gatshme për shkëmbim tregtarë me Kosovëm, pas 100% taksë

24/11/2018

24 Nëntor 2018 / 10:07 Ata që mund të përfitojnë më shumë nga lufta ekonomike mes Prishtinës e Beogradit, janë tregtarët nga Maqedonia. Pas vendimit ... Read More