Tag: përditshmja

Formacionet e mundshme Spanjë – Kosovë

31/03/2021

Spanjë – Kosovë, formacionet e mundshme. E përditshmja spanjolle “Marca” i ka publikuar formacionet e mundshme të Spanjës dhe Kosovës, para përballjes së sontme të ... Read More

Zinedine Zidane shmang komentet për Cristiano Ronaldon

12/03/2021

Zidane shmang komentet për Ronaldon. E përditshmja spanjolle “Marca” ka raportuar për një rikthim të mundshëm të Cristiano Ronaldos te Reali i Madridit, pas vetëm ... Read More

“Me këmbë përpjetë”/ Rezarta Shkurta tregon sesi e sjellë burrin për 2 sekonda në shtëpi

24/06/2020

Rezarta Shkurta shpesh ndan në rrjetet sociale copëza nga e përditshmja e saj. Shpesh në postime është edhe bashkëshorti, Ermal Hoxha. Këtë herë këngëtarja ka ... Read More

Juventus thërret lojtarët në apel, C.Ronaldo shtyn rikthimin!

28/04/2020

C.Ronaldo nuk do të rikthehet këtë të martë në Torino, ashtu siç lajmëroj e përditshmja portugeze Record. Ylli i Juventusit do të qëndroj edhe disa ... Read More

‘Bild’: Grabitësit e Rinasit kishin eksploziv, janë në arrati me milionat

11/04/2019

E përditshmja më e madhe gjermane, Bild, vazhdon ta ketë tek lajmet kryesore ngjarjen e Rinasit. Lajmi vazhdon të jetë ndër dy-tre më të lexuarit ... Read More

“Spanja e lejoi Kosovën të marrë pjesë me simbole shtetërore në Evropian prej zorit”

27/03/2019

E përditshmja spanjolle, Sport, e ka publikuar një artikull për Kampionatin Evropian të Karatesë, në të cilin po marrin pjesë dhjetë kosovarë. Sipas Sport, qeveria ... Read More

Gazeta malazeze i frikësohet Kosovës për kualifikimet në EURO: Ata s’po bëjnë shaka

22/03/2019

E përditshmja malazeze, Vijesti, i ka paralajmëruar lexuesit e saj se Kosova nuk do të jetë aspak kundërshtar i lehtë në Grupin A, për kualifikimet ... Read More

Reali dhe Juve pas Kantes së Chelseat

20/03/2019

Real Madridi dhe Juventusi kanë kontaktuar mesfushorin e Chelseat, N’Golo Kanten. E përditshmja franceze sportive, “Le 10 Sport” shkruan sot se gjigantët evropianë kanë mësuar ... Read More

Messi nuk udhëton drejt Marokos me Argjentinën, por do të luajë me Venezuelën në Madrid

07/03/2019

E përditshmja argjentinase, “T&C Sport” raporton se sulmuesi i Barcelonës do të luajë në Wanda Metropolitano, por nuk do të udhëtojë për në Tanger. Trajneri ... Read More

City ka ndarë 140 milionë euro për transferimet e reja, Declan Rice lojtari i pari në listën e Guardiolës

20/02/2019

Manchester City po planifikon ndryshime në mesfushë për në sezonin e ri të kampionatit anglez. E përditshmja britanike “The Sun” shkruan sot se Pep Guardiola ... Read More

Messi ende lojtari më i paguar në botë, asnjë lojtar i klubeve gjermane në Top-10

08/02/2019

E përditshmja franceze, “L’Equipe” ka publikuar një listë prej dhjetë lojtarëve më të mirë në Evropë. Nuk është çudi që në vendin e parë është ... Read More

Liverpool nis bisedimet me Brescian për Sandro Tonalin

28/01/2019

Liverpool ka hapur bisedime me Brescian për Sandro Tonalin. E përditshmja sportive italiane, “Gazzetta dello Sport” shkruan sot se negociatat mes dy klubeve kanë nisur. ... Read More