Tag: Paulo

Juventus në tensione, shkak kontrata me Dybalan

09/04/2021

Tensione të mëdha mes Juventusit dhe Dybalas, shkak kontrata. Tensioni midis Paulo Dybala dhe Juventusi po rritet, me sulmuesin argjentinas që konsideron largimin nga Torino ... Read More

Juventus po e përkëdhel Ronaldon

02/04/2021

Juventusi ka ndëshkuar Ëeston McKennie, Arthur Melo dhe Paulo Dybala për thyerjen e protokollit COVID, por trajtoi Cristiano Ronaldon ndryshe në fillim të këtij viti. ... Read More

Tre yjet e Juventus gjobiten dhe suspendohen nga klubi

02/04/2021

Gjobiten dhe suspendohen nga klubi tre yjet e Juventusit. Tre futbollistët e Juventusit, Ëeston McKennie, Paulo Dybala dhe Arthur janë gjobitur, përjashtuar dhe pezulluar përkohësisht ... Read More

Lamtumirë Dybala, Juventus gjen zëvendësuesin

01/04/2021

Juventus: Largohet Dybala, vjen Aguero. Fatet e Sergio Agueros dhe Paulo Dybalas mund të lidhen pasi sulmuesi i Manchester Cityt mund të bashkohet me Juventusin ... Read More

Tre trajnerë në garë për ta marrë drejtimin e Romës

23/03/2021

Tre trajnerët që mund ta zëvendësojnë Fonsecan te Roma Paulo Fonseca do të largohet nga Roma nëse ai nuk arrin të kualifikohet në Champions League ... Read More

Hernan Crespo, trajneri i ri i ekipit të rinjohur

12/02/2021

Hernan Crespo do të jetë trajneri i ri i Sao Paulo, me klubin që e ka konfirmuar emrin e ti. Ish futbollisti argjentinas po bën ... Read More

“Bombë” nga Italia: Rivali i Juventusit po e transferon Dybakan

09/02/2021

Dybala largohet nga Juventusi, por jo nga Serie A. Lajm bombastik nga Italia, Paulo Dybala largohet nga Juventusi por jo nga Serie A. Paulo Dybala ... Read More

Dybala konfirmon rikthimin e tij tek Juventusi

05/02/2021

Konfirmon vetë Dybala rikthimin e tij për Juventusin. Paulo Dybala ka publikuar një fotografi në rrjetin e tij social Instagram, duke njoftuar për rikthimin e ... Read More

Juventus merr lajmin e mirë para derbit ndaj Romës

04/02/2021

Dybala synon të kthehet për ndeshjen ndaj Romës. Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, thuhet se mund të kthehet në stërvitje sot (e enjte) dhe synon ... Read More

Rikthehet Sarri, merr drejtimin e gjigantit nga Seri A

21/01/2021

Paulo Fonsecan drejt largimit, Sarri mund të marr drejtimin e Romës. Maurizio Sarri është favoriti kryesor për ta zëvendësuar Paulo Fonsecan në postin e trajnerit ... Read More

Itali/ Maldini sheh një shqiptar si zëvendësuesin e Ibras

15/01/2021

Legjenda italiane dhe njëkohësisht drejtori sportiv i Milanit, Paulo Maldini sheh diçka speciale te futbollisti shqiptar Leon Dajaku. Ky i fundit bën pjesë në radhët ... Read More

Itali/ Shqetësim për Andrea Pirlon përpara ndeshjes me Interin

12/01/2021

Një nga lojtarët më të rëndësishëm për Juventusin e Andrea Pirlos është Paulo Dybala. Argjentinasi ka pësuar një dëmtim ndoshta të rendë gjatë ndeshjes me ... Read More