Tag: pashmangshme

Mjafton një qepë për t’u qetësuar nga dhimbjet e bezdisshme menstruale

15/03/2021

Të gjitha vuajmë nga dhimbjet menstruale, dikush më shumë e dikush më pak, e dimë që janë të pashmangshme. Një zgjidhje e mirë dhe e ... Read More

Këto gjëra ua plakin trurin para kohe

16/06/2020

Ndërsa plakja është një pjesë e pashmangshme e jetës, ne përpiqemi, sa më shumë që të jetë e mundur, për të fshehur shenjat e rritjes ... Read More

Këto ushqime ju sjellin lumturi

29/12/2019

Gjendja shpirtërore ka lidhje të pashmangshme me ushqyerjen. Të gjithë studiuesit janë të mendimit se ushqimet që ne hamë ndikojnë direkt në ndjenjat tona, ndaj ... Read More

Hani 12 kumbulla në ditë për dy muaj dhe shikojeni çfarë ndodh

06/09/2019

Kumbulla është një zgjedhje e pashmangshme e çdo amvise për të përgatitur ushqim për dimër, dhe përveç se janë më të përdorura për përgatitjen e ... Read More

Suplementet më të mira për ta forcuar trurin

23/05/2019

Plakja është pjesë e pashmangshme e jetës, ndërkaq suplemente dhe metoda të caktuara mund t’ju ndihmojnë ta ngadalësoni dobësimin e aftësive kognitive dhe t’ju ndihmojnë ... Read More

Ç’tregojnë zënkat në çift për lidhjen tuaj?

16/01/2019

Kur je në një lidhje, zënkat janë të pashmangshme. Por nëse këto bëhen gjithnjë e më të shpeshta është e natyrshme ta pyesni veten nëse ... Read More

Receta më e mirë për ilaç kundër kollës: Pesë arsye që patjetër duhet t’i keni në shtëpi fletë dafine

12/01/2019

Fletët e dafinës janë mëlmesa e pashmangshme e çdo gjelle dhe ka forcë të pabesueshme shëruese e cila do t’ju shpëtojë nga ftohja e mërzitshme ... Read More