Tag: Paredes

“Të gjithë duam që Lionel Messi t’i bashkohet PSG-së”

03/12/2020

Të gjithë duam që Messi t’i bashkohet PSG-së, kështu ka thënë Paredes. Pas Neymarit, është mesfushori i PSG-së, Leandro Paredes që ka ftuar yllin e ... Read More

”Trondiet PSG”/ Tre lojtarë me COVID, mes tyre edhe Neymar dhe Di Maria pozitivë

02/09/2020

Neymar, Di Maria dhe Leandro Paredes janë tre lojtarët që kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.Të tre lojtarët sipas ‘L’Equipe’ pushuan në ishullin spanjoll të Ibizës ... Read More

Zyrtare: PSG nënshkruan me Paredesin nga Zeniti

29/01/2019

Paris Saint Germaini ka njoftuar blerjen e Leandro Paredes nga Zenit Saint Petersburg. Lojtari ka nënshkruar me klubin nga Parisi për katër vite e gjysmë, ... Read More

Zeniti refuzon ofertën e Chelseat për Paredes

14/01/2019

Chelsea është refuzuar nga Zenit St. Petersburg në ofertën e parë për Leandro Paredes, i cili shihet si zëvendësues i Cesc Fabregasit të larguar. Sipas ... Read More

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Paredes pritet të zyrtarizohet si futbollist i Chelseat

13/01/2019

Leandro Paredes duket se do të jetë mesfushori më i ri i Chelseat. Mesfushori argjentinas do të largohet nga skuadra ruse Zenit St Petersburg pas ... Read More