Tag: pandemia

Dhjetë rreziqet kryesore që i kanosen botës në vitin 2021

08/01/2021

01:15 | 8 Janar 2021 2020-a nuk u quajt më kot “viti ferrit”. Pandemia, ngjarja katastrofike që parashikohet si një mundësi, por asnjëherë me saktësi ... Read More

Po afrohet realiteti i ri: Pasaporta Covid-19

11/12/2020

00:18 | 11 Dhjetor 2020 Pandemia ka ndryshuar jetën tonë të përditshme, përfshirë edhe udhëtimet. Por a e keni imagjinuar ndonjëherë, se përveç pasaportës standarde ... Read More

Edhe pas muajsh të tërë, pacientët e COVID-19 me pasoja

05/12/2020

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë. Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë ... Read More

Kriza nga koronavirusi, Milan dhe Juventus kanë një lajm të mirë për lojtarët e tyre

28/11/2020

Pandemia COVID-19 e ka bërë atë të vështirë për të gjitha klubet e futbollit, pronarë të pasur ose jo, pasi të ardhurat e rëndësishme janë ... Read More

Elton Deda zbulon problemet ekonomike pas Covidit: Jam duke tretur dhjamin tim

27/11/2020

Pandemia e Covid-19, dhe karantina prej gati 8 muajsh, ndikoi negativisht edhe tek muzikantët e “Live-it” të cilët nuk u lejuan të këndonin. Një ndër ... Read More

Për këtë mashkull, e ka marrë malli Teuta Selimin

18/11/2020

Teuta Selimin e ka marrë malli për këtë mashkull. Pandemia ka bërë që shumë njerëz të jenë larg familjeve pasi disa prej tyre jetojnë jashtë ... Read More

Këngëtari tregon vështirësitë financiare në kohë Covidi: Ka artistë që kanë shtëpi me kredi

30/10/2020

Pandemia Covid-19 dhe masat e ndërmarra për ndalimin e përhapjes së virusit, si moslejimi i koncerteve ka sjellë probleme financiare tek këngëtarët të cilët e ... Read More

Zbulohet plani B për Serie A, nëse përkeqësohet gjendja me koronavirus

22/10/2020

Pandemia vazhdon të godasë fort Italinë dhe për pasojë edhe futbollin, prandaj Federata Italiane e Futbollit po mendon edhe për një mënyrë tjetër për të ... Read More

Si ishte bota gjatë pandemisë së gripit në vitin 1918

06/08/2020

Megjithëse në fotografi pa ngjyra, pandemia gjatë vitit 1918 duket shumë e ngjajshme me ditët që po kalojmë sot. Në 150 vitet e fundit bota ... Read More

Kreu i OBSH-së: Shumë vende kanë marrë drejtim të gabuar

13/07/2020

Pandemia e koronavirusit “do të përkeqësohet” nëse qeveri të caktuara nuk ndërmarrin hapa vendimtarë për të frenuar përhapjen e sëmundjes që e shkakton ai, COVID-19, ... Read More

Virologu që zbuloi Ebolën: Pandemia e Covid-19 sapo ka filluar

12/07/2020

Pandemia e koronavirusit sapo ka filluar, por vala e dytë mund të ketë karakteristika shumë të ndryshme nga e para. Ky është parashikimi që bën ... Read More

OBSH: Pandemia e COVID-19 po përkeqësohet në botë

08/06/2020

Organizata Botërore e Shëndetit tha sot se pandemia e lidhur me koronavirusin e ri po përkeqësohet në botë, duke paralajmëruar kundër heqjes së përgjithshme të ... Read More