Tag: pajisjeve

Samsung ka bërë të ditur pa dashje se është duke e punuar tabletin e parë me rrjetin 5G

27/12/2019

Për t’ju përshtatur sa më shumë gjeneratës së re të pajisjeve moderne pa tela, Samsung është duke punuar për krijimin e tabletit të parë me ... Read More

Si ta bëni shtëpinë të duket si galeri arti (Video)

25/09/2019

Kushdo që ka dekoruar shtëpinë, e kupton më së miri gjithë situatën e ndërlikuar të vendosjes së pajisjeve shtëpiake, të cilat hera-herës prishin gjithë magjinë. ... Read More

Si të mbroni sytë nga kompjuteri dhe ekrani celular

01/09/2019

Ne përdorim shumë lloje të pajisjeve elektronike çdo ditë si telefonat mobil, televizorët dhe kompjuterët. Kjo mund të çojë në probleme të syrit pasi sytë ... Read More

Autoriteteve federale në SHBA iu ndalohen blerjet nga kompanitë kineze

13/08/2019

Në Shtetet e Bashkuara, një ndalim për agjencitë federale nga blerja e pajisjeve dhe shërbimeve nga pesë kompani kineze, përfshirë gjigantët e teknologjisë Huawei dhe ... Read More

Autoritetet Amerikane: Valët e 5G janë të sigurta

09/08/2019

Komisioni ka bërë qëndrime të ngjashme dhe ka miratuar sigurinë e 5G që kur ka aprovuar përdorimin e pajisjeve që përdorin këtë teknologji. Komisioni Federal ... Read More

Antivirusi i Microsoftit mbron më shumë se gjysmën e kompjuterëve me Windows

07/08/2019

Antivirusi i Microsoftit Windows Defender aktualisht e mbron më shumë se gjysmën e pajisjeve me Windows, sipas zyrtarëve të kompanisë, raporton Softpedia. Me fjalë të ... Read More

Samsung do të lansojë telefonin e dytë të palosshëm, para të parit nga Huawei

27/06/2019

Korea Herald ka cituar The Investor rreth planit të Samsung për lansimin e pajisjeve të shumta të palosshme, duke përfshirë një telefon që shpaloset jashtë ... Read More

Laptopi i eksplodoi papritmas, derisa ishte duke e përdorur në mënyrë normale

04/06/2019

Eksplodimi i pajisjeve të ndryshme, nuk është ndonjë fenomen, mirëpo pamjet e momentit menjëherë pas shpërthimit të një laptopi, që janë shpërndarë në Reddit edhe ... Read More

Kush janë vendet që kanë lejuar dhe bllokuar Huawein?

19/05/2019

Vendet të cilat kanë vendosur të ndalojnë përditësimin e pajisjeve dhe teknologjisë së gjigandit Kinez Huawei përbëjnë 1/3 GDP globale sipas një raporti të Bloomberg. ... Read More

Versionet iOS 13 dhe macOS 10.15, Apple do t’i prezantojë në fillim të muajit qershor (Foto)

14/03/2019

Shfrytëzuesit e pajisjeve Apple, që duan t’i kenë përditësimet e versioneve të fundit, të përcjellin nga afër Worldwide Developer Conference, nga tre deri më shtatë ... Read More

Ora Nubia Alpha, ndër pajisjet më të çuditshme në MWC 2019 (Video)

26/02/2019

Telefonat e palosshëm, kamerat e avancuara dhe bateritë e fuqishme, janë disa prej pajisjeve që nga kanë mahnitur në Mobile World Congress të Barcelonës. Mirëpo, ... Read More

Samsung prezanton teknologjinë 5G, determinuese në  industri në MWC19                

26/02/2019

Nga avancimet në çipa dhe aparaturat e rrjetit tek gjenerata tjetër e pajisjeve, Samsung sjell në jetë një botë 5G. Samsung Electronics Co., Ltd., do ... Read More