Tag: paguar

Këto gjëra kurrë mos i bëni në një hotel

25/12/2020

Pavarësisht se sa yje ka hoteli, apo sa ke paguar për dhomën ka disa gjëra që nuk këshillohet t’i bëni në hotel. Sido që të ... Read More

Këta janë trajerët më të paguar të Serie A

10/12/2020

Janë publikuar rrogat e trajnerëve të Serie A. Trajneri më i paguar në Serie A, është Antonio Conte, rroga e italianit kap vlerën 12 milionë ... Read More

Lidhja mes princeshës dhe truprojës së saj/ Nga dhuratat e luksit tek netët që kalonin bashkë

21/11/2020

Bashkëshortja e sundimtarit të Dubait, i ka paguar truprojës së saj britanik 1.2 milion paund që të heshte për lidhjen e tyre 2-vjeçare të dashurisë, ... Read More

Forbes: Sofia Vergara aktorja më e paguar në botë

04/10/2020

Ylli i serialit televiziv “Familja Moderne”, Sofia Vergara është aktorja më e paguar në botë për vitin 2020, sipas renditjes vjetore të revistës “Forbes”. Me ... Read More

Juventus synon yllin e Tottenham me parametra zero

30/09/2019

15:41 | 09/30/2019 Juventus mund të kryej një tjetër transferim të madh, pa paguar asnjë cent. Viteve të fundit, Juve ka kryer shumë transferime të ... Read More

Performanca pesë minutëshe që i kushtoi Madonnës pesë milionë dollarë

02/05/2019

Madonna ditë më parë u bë lajm i medieve ndërkombëtare. Mediet e huaja shkruanin se Madonna ka paguar 5 milionë dollarë për performancën në “Billboard ... Read More

Këta janë aktorët më të paguar për rolet e tyre të reja

02/05/2019

Disa ndër emrat më të njohur të botës së filmit janë shpallur aktorët më të paguar të vitit 2019. Sipas Variety, Ryan Reynolds i është ... Read More

Lista e 20 trajnerëve më të paguar në futboll, befasi se kush kryeson

02/04/2019

Goal.com ka publikuar listën edhe të 20 trajnerëve më të paguar në botën e futbollit. Pasi i publikoi listën e 20 lojtarëve më të paguar ... Read More

Ekipi titullar i Barcelonës kushton 4.5 miliardë euro në bazë të klauzolave

02/03/2019

Pas ‘vjedhjes’ që Paris Saint-Germain i bëri Barcelonës në verën e vitit 2017 duke i paguar klauzolën e Neymarit prej 222 milionë euro, klubi katalunas ... Read More

R Kelly lirohet nga burgu pasi pagoi 10 për qind të garancisë së kërkuar nga gjykata

26/02/2019

Këngëtari R Kelly është lejuar të mbrohet në liri pasi ka paguar 10 për qind të shumës së kërkuar nga gjykata (një milion dollarë) si ... Read More

Daçiq pretendon se Serbia i ka paguar 700 milionë euro të borxhit të Kosovës

20/02/2019

Gjatë njëzet viteve të fundit, Serbia ka paguar rreth 700 milionë euro të borxhit të Kosovës dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë. Kështu së ... Read More

Haradinaj: Rusia ka futur para të mëdha në Shqipëri e Kosovë për të lobuar pro ndarjes së Kosovës

13/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se janë paguar para në Shqipëri dhe Kosovë në favor të projektit të ndarjes së Kosovës. Pas këtyre ... Read More