Tag: operacionit

Lamtumirë Inter: Hakimi te PSG, zbulohen detajet

05/07/2021

Hakimi te PSG, zbulohen detajet e operacionit. Transferimi i Achraf Hakimit nga Interi te PSG është gjithnjë e më afër mbylljes përfundimtare dhe statusit zyrtar. ... Read More

Diego Maradona në gjendje të rëndë shëndetësore, do t’i nënshtrohet operacionit në tru

03/11/2020

Diego Maradona do t’i nënshtrohet operacionit në tru. Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Maradona do t’i nënshtrohet një operacioni në tru pas pranimit në spital. ... Read More

Partneri i Suada Sherifit u arrestua sot, ish-missi ishte larguar drejt Dubait muaj më parë

17/09/2020

Eldi Dizdari është arrestuar në Dubai me qëllim ekstradimin e tij në Itali, në kuadër të operacionit “Los Blancos”. Emri i tij nuk është i ... Read More

Kush është bjondja misterioze me syze dielli/ Njihuni me zëdhënësen e OFL

05/02/2020

Që nga nisja e Operacionit Forca e Ligjit, krahas masave të marra, ajo që ka rënë në sy ishte zëdhënësja për shtyp, e cila me ... Read More

Skandal në SHBA, mjekët kryejnë mastektomi edhe tek vajzat 13-vjeçare

05/11/2019

33 nga vajzat që iu nënshtrohuan operacionit në atë kohë ishin nën moshën 18 vjeçare.Disa fizikantë në SHBA po paraqesin disforinë e dyfishtë tek vajzat ... Read More

Kufizimet që nënat e reja kanë disa javë pas lindjes me operacion

17/09/2019

Gjatë javës së parë pas operacionit, është e rëndësishme që të mos bëni asgjë tjetër, por të kujdeseni vetëm për veten dhe foshnjën e porsalindur.Mos ... Read More

Metoda më e re, shpresë për njerëzit e paralizuar

08/07/2019

Metoda më e re me anë të operacionit, që përfshinë zëvendësimin e nervave, ka arritur t’ja kthejë 13 pacientëve aftësinë për lëvizje të krahëve, shkruan ... Read More

Presidenti Thaçi: Operacioni “Shigjeta” ishte kryeprojekti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

27/05/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Ha​shim Thaçi, në shënimin e njëzetvjetorit të operacionit “Shigjeta DO-2” dhe luftimeve në Pashtrik ka thënë se beteja e Pashtrikut ishte ... Read More

Operacioni “Poliklinika”, arrestohen një shqiptar dhe një serbe

10/04/2019

Policia e Kosovës, sot gjatë operacionit “Poliklinika” në Prishtinë, ka dy persona dhe janë sekuestruar disa dokumentacione si prova materiale, ndërsa pas përfundimit të kontrollit, ... Read More

Sallat e operacionit në QKUK po punojnë sipas programit operativ

28/03/2019

Puna në sallat e operacionit në QKUK po zhvillohet sipas programit operativ të paraparë nga klinikat kirurgjike. Zyra për medie SHSKUK ka njoftuar se Barnatorja ... Read More

Policia mbyll dy ordinanca në Gjilan, ushtronin veprimtari të kundërligjshme mjekësore dhe farmaceutike

25/03/2019

Policia e Kosovës, në kuadër të Operacionit policor “Ordinanca”, ka mbyllur dy ordinanca private për “ushtrim të kunderligjshëm i veprimtarive mjekësore dhe farmaceutike” Në njoftimin ... Read More

Familja e Emiliano Salas është e bindur se djali i tyre ka vdekur, duan vetëm trupin e pajetë

06/02/2019

Familja Emiliano Salas e di se ai është i vdekur, sipas njeriut që ndihmoi në udhëheqjen e operacionit të rimëkëmbjes. Drejtori i kompanisë së kërkim ... Read More