Tag: Open

Thaçi: Berisha është argat i Millosheviqit

21/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është treguar shumë i ashpër në “Open” ndaj ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, duke pohuar se Berisha është argat i ... Read More

Polemikat Rama-Haradinaj, Cakaj jep versionin e tij

03/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tregoi në Open se çfarë është diskutuar në Samitin e Berlinit në lidhje me taksën e Kosovës ndaj ... Read More

Cakaj flet për taksën ndaj Serbisë, përmend edhe polemikat mes Ramës dhe Haradinajt

02/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, tregoi në Open se çfarë është diskutuar në Samitin e Berlinit në lidhje me taksën e Kosovës ndaj ... Read More

Karolina Pliskova eliminon papritmas Serena Williamsin nga Australia Open

23/01/2019

Australia Open ka përfunduar për tenisten numër 1 në botë, Serena Williams. Tenistja amerikane, Williams ka pësuar humbje të papritur në turneun e parë të ... Read More

Federer eliminohet nga Australian Open, zvicerani u mposht nga Tsitsipas

20/01/2019

Roger Federer jashtë Australian Open. Tenisti zviceran, tashmë 37-vjeç, u eliminua në fazën e 1/8-ave nga greku Stefanos Tsitsipas në një duel maratonë që zgjati ... Read More

Monika Kryemadhi: Jam kërcënuar nga grupe kriminale, vajzën e largova nga Shqipëria për arsye sigurie

18/01/2019

Në studion e “Open”, në Top Channel, Monika Kryemadhi ka deklaruar se është kërcënuar në rrjetet sociale nga persona të cilët i ka identifikuar si ... Read More