Tag: O’Connell

O’Connell në zyrën e Haradinajt

28/05/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, sot ka pasur një takim me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, në zyrën e këtij të fundit. Në ... Read More

Lirimi i Sami Lushtakut, reagon ashpër ambasadori britanik Ruairi O’Connell

24/05/2019

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, e cila së fundi liroi Sami Lushtakun nga akuzat ... Read More

O’Connelli i përgjigjet qytetarëve: Nëse nuk ju pëlqejnë politikanët tuaj votoni të tjerët, në Britani nuk do të hyjë asnjë i korruptuar

23/05/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, përmes llogarisë së tij në Facebook ka vazhduar sot bashkëbisedimin e tij me qytetarët. Ai ka ... Read More

O’Connell: Duhet ta pranojmë atë se çka ka ndodhur në Kosovë, çdo viktimë meriton drejtësi

22/05/2019

Ambasadori britanik, Ruairi O’Connell ka takuar familjet e vitkimave të masakrës së 22 majit 1999 në Vushtrri. O’Connell në një status në llogarinë e tij ... Read More

Suksesi në Beograd, O’Connell dhe Bytyqi përgëzojnë nxënësit e shkollës “Faik Konica”

14/05/2019

Ambasadori britanik, Ruairí O’Connell, dhe ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, do të vizitojnë Shkollën Fillore “Faik Konica” në Prishtinë me rastin e suksesit të treguar ... Read More

O’Connell: Kosova po bëhet strehë për paratë e kriminelëve

08/05/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruari O’Connell, në forumin “Fol Hapur”, ka folur edhe për shpëlarjen e parave. Ai theksoi se po duhet bërë padi ... Read More

O’Connell: Më shqetëson fakti që në dy vitet e fundit nuk ka pasur të dënuar të profilit të lartë për korrupsion

08/05/2019

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, ka thënë se e shqetëson që në Kosovë në dy vitet e fundit nuk ka pasur dënime për ... Read More

Ambasadori britanik, O’Connell përkrahë deklaratat e ambasadorit amerikan Kosnett

29/04/2019

Ambasadori britanik Ruari O’Connell në profilin e tij zyrtar në Facebook, ka shkruar se përkrahë fjalimin e ambasadorit amerikan Philip Kosnett, të mbajtur ditë më ... Read More

O’Connell: Ndryshimi i kufijve nuk do t’u jep fund tensioneve Kosovë-Serbi

27/04/2019

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thënë se ndryshimi i kufijve nuk do ta sillte fundin e tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë. Ai këto ... Read More

O’Conell : Marrëveshja me Serbinë të jetë jo e shpejtë, por e mirë

18/04/2019

Ambasadori i Britanisë së madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka vizituar sot Mitrovicën, me ç’rast ka biseduar me qytetarë dhe të rinj nga të dyja ... Read More

O’Conell: Kosova sfidohet me korrupsion

12/04/2019

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Connell dhe kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Bahri Hyseni, sot pasdite në një konferencë të përbashkët për media ... Read More

Ambasada britanike ofron mbështetje në rekrutimin e prokurorëve

12/04/2019

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Connell, si dhe kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Bahri Hyseni, sot pasdite mbajtën një konferencë të përbashkët për ... Read More