Tag: Nurmagomedov

Lajmërohet Khabib, tregon se çfarë do të bëjë në të ardhmen

26/10/2020

Khabib tregon se çfarë do të bëjë në të ardhmen. Khabib Nurmagomedov mbrojti titullin e tij të UFC në peshat e lehta kundër Gaethe, dhe ... Read More

Prej vitesh e fshehur, më në fund zbulohet fytyra e gruas muslimane të Khabib Nurmagomedov

26/10/2020

E fshehur prej vitesh, kjo është gruaja myslimane e kampionit Khabib Nurmagomedov. Legjenda e UFC-së, Khabib Nurmagomedov është tërhequr nga UFC në stilin e kampionit. ... Read More

Khabib flet pas titullit: Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka – bëhu i afërt me prindërit sepse të nesërmes nuk i dihet

25/10/2020

Khabib Nurmagomedov fitoi ndaj Justin Gaethje në natën e UFC 254 dhe kështu vazhdoi të jetë kampion i padiskutueshëm në kategorinë e peshave të lehta. ... Read More

Mesazhi i Ronaldos pas fitores dhe pensionimit të Khabib: Babai yt është krenar me ty

25/10/2020

Khabub Nurmagomedov ka shënuar fitoren e tij të 29-të. Edhe Cristiano Ronaldo ka reaguar pas natës së sontme në UFC. Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren ... Read More

Khabib fiton me nokdaun, kampion i padiskutueshëm

24/10/2020

Khabib Nurmagomedov shënon fitoren e tij të 29-të. Ylli rus i UFC, Nurmagomedov, ka arritur të regjistrojë një tjetër fitore në rekordin e tij në ... Read More

Khabib e shkatërron McGregorin përsëri

01/04/2019

Khabib Nurmagomedov e ka mundur Conor McGregorin edhe një herë, kësaj radhe jashtë kafazit të UFC-së, në rrjetin social Twitter, duke ia kujtuar se paratë ... Read More

Khabib ripërsërit zotimin për të mos u ndeshur më në Nevada: Ata e lejojnë drogën, prostitucionin dhe bixhozin

05/02/2019

Khabib Nurmagomedov e ka ripërsëritur betimin e tij se nuk do të ndeshet kurrë më në Nevada. Komisioni Atletik i Shtete të Nevadës e ka ... Read More

Incidentet në Las Vegas: McGregor pezullohet gjashtë muaj, kurse Khabib nëntë muaj

29/01/2019

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov kanë marrë dënimet respektive për përfshirjen e tyre në incidentet që ndodhën në ‘UFC 229’ në muajin tetor të vitit ... Read More

Khabib pret të pezullohet nga nëntë deri në 12 muaj për incidentin pas meçit ndaj McGregor

21/01/2019

Khabib Nurmagomedov ka thënë se pret së paku nëntë muaj pezullim për shkak të përfshirjes së tij në incidentet e UFC 229. Kampioni i UFC-së ... Read More

Presidenti i UFC-së, White: Rimeçi Nurmagomedov-McGregor mund të ndodhë në vitin 2019

07/01/2019

Presidenti i UFC-së, Dana White, beson se rimeçi mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor do të ndodhë në vitin 2019. Dyshja ishin përballë njëri-tjetrit për ... Read More