Tag: njihen

“Sa kam shalën ti je i gjithi”/ Sherr tek “Përputhen” Arisin: S’ta jap luksin të bësh protagonisten, s’je femër…

10/09/2020

Kanë nisur përplasjet tek emisioni “Përputhen”, ku çiftet njihen me njëri-tjetrin. Arisi u prezantua dhe kërkoi që të shfaqte natyrnë e tij të veçantë, teksa ... Read More

Njihuni me trinjaket që kanë bërë “lëmsh” botën

17/06/2020

Trinjaket Sam, Fat dhe Mel van Wely janë thuajse identike. Ato nëse nuk mbajnë veshje të ndryshme nuk njihen se kush është njëra apo tjetra. ... Read More

Keni probleme me fytin dhe kollën? Provoni kurën me farat e ftoit

08/11/2019

Farat e ftoit kanë efekt më të lehtë, por njihen edhe si laksativ dhe luftojnë inflamacionin. Nëse i vendosni në ujë, atëherë farat do të ... Read More

Qëndroi 2 muaj pa bërë ‘shopping’, gruaja e shqiptarit mbledh disa mijë euro

17/10/2019

Gratë njihen si shpenzueset më të mira të parasë. Kjo pasi syri i tyre, flasim gjithmonë në rastet kur xhepin e tyre apo të burrit ... Read More

Rrepat, mrekulli çudibërëse 

01/10/2019

Kujdes: vizitat tuaja në banjo mund të bëhen alarmante…Rrepat e kuqe njihen nga të gjithë ne, sidomos për vrapuesit.Kur fillova të trajnohem në vrap, doja ... Read More

Për të humbur peshë, italianët bëjnë këtë gjë pasi hanë darkë

19/09/2019

Italianët njihen për ushqimin e shijshëm, por jo dhe aq të shëndetshëm. Ata konsumojnë shumë karbohidrate dhe janë adhurues të verës së kuqe.Megjithatë italianët, në ... Read More

Hithrat, bimë magjike që kurojnë shumë sëmundje

17/07/2019

Hithrat janë bimë, të cilat nga shumica e njerëzve nuk njihen, apo trajtohen si bimë pa asnjë përfitim. Mirëpo në të vërtetë hithrat janë një ... Read More

Universiteti i Hawait i bëjnë analizë salsiçeve, rezultatet dalin të tmerrshme

27/06/2019

Njihen më shumë se 200 lloje kanceresh, ku më të zakonshëm janë ai i lëkurës, mushkërive dhe gjirit.Ushqimi është thelbësor në parandalimin e kancerit. Por, ... Read More

Fajdet, dukuri që cenon sigurinë dhe rrezikon qytetarët

25/05/2019

Dukuria e huazimit të parave në mënyrë ilegale apo si njihen me termin “fajde”, mbetet mjaft shqetësuese në Kosovë. Kjo dukuri theksohet se po sjell ... Read More

“Tito” vjen nga Shaolin Gang

05/04/2019

Blunt dhe Real apo siç njihen në publik Shaolin Gang, sapo kanë publikuar projektin e tyre të ri. Shaolin Gang kanë publikuar këngën e re ... Read More

Shkencëtarët tregojnë përse duhet të hani vezë për mëngjes

26/03/2019

Shumë njerëz i cilësojnë vezët si pjesë të rëndësishme të ushqimeve në frigorifer. Vezët njihen për përfitimet e tyre shëndetësore, gjersa studimet e ardhshme janë ... Read More

Gjërat që duhet t’i mbani mend nëse jeni të dashuruar me personin që i përket shenjës së Dashit

23/01/2019

Personat e shenjës së Dashit në horoskop njihen për pasionin që kanë. Ata janë tejet besnikë te miqtë dhe partnerët e tyre. Dashi ka personalitet ... Read More