Tag: njëjtat

A mund të shtosh në peshë prej ujit me gaz – çfarë duhet të dini

12/11/2021

Uji i gazuar ofron të njëjtat përfitime hidratuese si uji mineral por pasurohet me bulëzat argëtuese që i japin ujit një nuancë shumë herë më ... Read More

Nora Istrefi ‘imition’ Dua Lipan, shfaqet me të njëjtat bikini

12/08/2021

Nora Istrefi shfaqet me të njëjtat bikini si Dua Lipa. Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka shijuar së fundmi disa ditë të mira pushimi ... Read More

Fruti që ndalon plakjen

28/07/2019

Meshkujt dhe femrat nuk kanë të njëjtat zakone për sa i përket zgjedhjeve në ushqimet e përditshme.Ndërsa gratë këshillohen për t’u ushqyer me më shumë ... Read More

Fruti që iu ndalon të plakeni

26/07/2019

Meshkujt dhe femrat nuk kanë të njëjtat zakone për sa i përket zgjedhjeve në ushqimet e përdtishme.Ndërsa gratë këshillohen për t’u ushqyer me më shumë ... Read More

Boronica lufton plakjen

23/07/2019

Meshkujt dhe femrat nuk kanë të njëjtat zakone rreth përzgjedhjes së ushqimeve të përditshme.Ndërsa gratë këshillojnë mbi të ushqyerit me më shumë kalcium dhe hekur, ... Read More

Muzika si ilaçet, ja si ndikon kënga e preferuar para një operacioni

19/07/2019

Të dëgjosh këngën më relaksuese në botë para një operacioni, mund të ketë të njëjtat efekte me qetësimin e nervave të pacientëve me mjekim.Kërkuesit amerikanë ... Read More

Ushqimet më të mira gjatë verës

17/06/2019

Vera gati është këtu. Me temperatura të larta është e vështirë që të hani të njejtat ushqime që i keni ngrënë gjatë sezoneve të tjera. ... Read More

Mjekët japin alarmin: Mos e hani këtë ushqim, formon krimba në trupin tuaj

14/06/2019

Shumica e njerëzve konsumojnë të njëjtat ushqime ditë për ditë. Kjo nuk do të thotë se është diçka e shëndetshme. Kur e konsumoni këtë ushqim, ... Read More

Arrestohen dy femra në Ferizaj, vodhën rroba në një lokal

16/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy femra në Ferizaj, pasi që të njëjtat kanë vjedhur disa rroba në njërin nga lokalet e ... Read More

Rexhep Selimi tregon pse është zhgënjyer në bashkëluftëtarin e tij, tash Kryeministër

24/03/2019

Në luftë ndanin një qëndrim dhe luftonin për të njëjtat ideale dhe të drejta. Por, paslufta i ka larguar nga njëri – tjetri në jetën ... Read More

Mirditë, hapen 38 shtigje të reja turistike

04/03/2019

Për të gjithë ata që janë lodhur nga të njëjtat destinacione, e duan të provojnë arrati e shtigje të reja, tani kanë gati Mirditën, një ... Read More

Prokuroria, hetim për vaksinat e skaduara

01/02/2019

1 Shkurt 2019 / 15:57 Vaksinat MRP kundër fruthit ende nuk janë asgjësuar, të njejtat janë gjetur në hapësirat e kompanisë distributore të vaksinave “Makedonija ... Read More