Tag: ngadalë

Hapen lokalet në Gjermani, kështu po e mban distancën kjo kafene

15/05/2020

Vendet europiane ngadalë po i kthehen jetës normale. Një nga to është edhe Gjermania, ku masat e vendosura nga shteti janë duke u relaksuar. Kjo ... Read More

iPhone-t e rinj mund të kenë sensorin ‘Face ID’ poshtë ekranit

22/12/2019

Gjatë viteve të fundit, Apple ka larguar ngadalë sensorin e gjurmëve të gishtave Touch ID nga iPhone dhe është zëvendësuar nga opsioni Face ID. Sidoqoftë, ... Read More

Ecni ngadalë? Shkencëtarët, lajme të këqija për 40-vjeçarët e ngathët

13/10/2019

Sipas një studimi të publikuar nga BBC, nëse ecni ngadalë në të 40-at, atëherë mund të jeni duke u plakur më shpejt se ç’duhet Të ... Read More

Shkencëtarët: Hëna po tkurret

15/05/2019

Një hulumtim i ri tregon se Hëna ngadalë po tkurret ndërsa brendësia e saj është ftohur gjatë epokave, duke krijuar mijëra rrudha të vogla sipërfaqësore. ... Read More

Аtmosferë e qetë në kufirin me Greqinë

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T16:24:36+02:00 Kampi i refugjatëve Diavata në Selanik ngadalë po zbrazet. Refugjatët dhe emigrantët të cilët disa ditë me radhë tentuan ta kalojnë kufirin grek ... Read More

Horoskopi javor: Për dikë kjo javë do të jetë ideale për pushim, për dikë tjetër për punë, ndërkaq dikush do të jetë i lumtur në dashuri

25/03/2019

Java e fundit e këtij muaji ngadalë po na afrohet tinëzisht Së shpejti do ta përcjellim marsin, prandaj shfrytëzojeni javën e cila është para jush ... Read More

Pulpa të çelikta: Këshilla për këmbë muskulore dhe të fuqishme

23/03/2019

Pulpat janë një ndër pjesët e trupit të cilat rriten më ngadalë dhe ofrojnë rezistencë më të madhe Po ju paraqesin pesë këshilla të cilat ... Read More

Ndarjet e vitit 2018 në botën e Holywoodit

02/01/2019

Këtij viti po i vjen ngadalë fundi dhe është e sigurt se do ta kujtojmë për shumëçka. Që nga martesat deri tek ndarjet kanë shënuar ... Read More

Ohër, porti i qytetit në gjendje të rëndë

01/12/2018

1 Dhjetor 2018 / 17:00 Porti i qytetit në Ohër ngadalë po rrënohet. Janë dëmtuar disa nga murrët mbështetës ndërsa një pjesë e gurëve kanë ... Read More