Tag: Neymarit

Transferimi i Messit te PSG ‘zyrtarizohet’ nga motra e Neymarit

09/08/2021

Motra e Neymarit e “zyrtarizon” transferimin e Messit në PSG. Pasi dha lamtumirën e tij nga FC Barcelona, nënshkrimi i Leo Messit për Paris Saint-Germain ... Read More

Abuzimi seksual që e tmerroi Neymarin dhe ia humbi milionat

28/05/2021

Nike-Neymar, thyerja për një abuzim seksual. Raporti mes Nike dhe Neymarit u prish për shkak të një hetimi në lidhje me një abuzim seksual të ... Read More

Neymar ka një kërkesë para se ta vazhdonte marrëveshjen me PSG-në

13/05/2021

Kërkesa e Neymarit para se ta vazhdonte marrëveshjen me PSG-në. Neymari i kishte kërkuar Paris Saint-Germainit ta lejojë të luajë për Brazilin në Lojtarët Olimpike ... Read More

Abidal: Barcelona ishte në bisedime për kthimin e Neymarit por bordi e zgjodhi Griezmannin para tij

22/03/2021

Barça ishte në bisedime për kthimin e Neymarit por bordi e zgjodhi Griezmannin para tij, thotë Abidal. Eric Abidal ka thënë se, derisa po punonte ... Read More

Pochettino flet për gjendjen e Neymar, a do të rikthehet?

27/02/2021

Pochettino konfirmon rikuperimin e Neymarit. Mauricio Pochettino ka thënë se Neymar Junior së shpejti do të zbresë në fushë. Ai është duke vazhduar me planin ... Read More

Messi- PSG, vjen lajmi i papritur

04/12/2020

Messi te PSG? Al Khelaifi jep përgjigjen shumëkuptimësie. Fjalët e Neymarit për Messin rindezën papritur thashethemet e merkatos në boshtin Barcelona-Paris. Përshtypja është se do ... Read More

“Të gjithë duam që Lionel Messi t’i bashkohet PSG-së”

03/12/2020

Të gjithë duam që Messi t’i bashkohet PSG-së, kështu ka thënë Paredes. Pas Neymarit, është mesfushori i PSG-së, Leandro Paredes që ka ftuar yllin e ... Read More

Neymar: Mbappe tashmë është fenomen!

28/03/2019

Sipas Neymarit, Mbappe do të ketë karrierë përrallore. 20-vjeçari ka shkëlqyer këtë edicion me PSG-në. Ai ka shënuar 31 gola në 35 paraqitje, derisa ka ... Read More

Babai i Neymarit: Nuk kemi pasur kontakte me Barcelonën, zërat e largimit janë argëtuese   

17/02/2019

Babai i Neymarit këmbëngul se ai nuk ka pasur ndonjë kontakt me Barcelonën për yllin e PSG-së që kthehet në Camp Nou, teksa zërat për ... Read More

Courtois: Reali duhet ta marrë Hazardin para Neymarit

02/02/2019

Thibaut Courtois do të zgjedhte Eden Hazardin në vend të Neymarit si transferimin kryesor të Real Madridit për verën në vijim. Courtois ka luajtur përkrah ... Read More

Suarez: Mirëpres rikthimin e Neymarit, por është çështje e komplikuar  

01/02/2019

Luis Suarez do të mirëpriste rikthimin e Neymarit në Barcelonë, por pranon se çdo veprim për të sjellë brazilianin nga Paris Saint-Germain do të ishte ... Read More

Neymar do ta humb vazhdimin e sezonit

29/01/2019

Shanset e Neymarit që të luajë para fundit të sezonit janë më pak se 10 për qind, njofton L’Equipe. Gazeta më prestigjioze sportive franceze kujton ... Read More