Tag: negociator

Ekipi negociator ka mbetur “pa punë”, por jo edhe pa paga

14/05/2019

Ekipi negociator i Kosovës për dialogun me Serbinë, aktualisht ka mbetur pa punë për shkak të mosvazhdimit të dialogut në Bruksel, i cili ka ngecur ... Read More

Gjysmë viti i humbur i negociatorëve

09/05/2019

Po bëhet gati gjysmë viti prejse është formuar ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Serbinë, i cili udhëhiqet nga Fatmir Limaj dhe nga Shpend ... Read More

Analistët: Punësimet partiake në Ekipin Negociator, mund ta dëmtojnë Kosovën në dialogun me Serbinë (Video)

03/04/2019

Ekipi Negociator mund të emërojë njerëz të rinj, në bazë të preferencave politike e familjare. Por, njohësit e çështjeve politike thonë se kjo gjë do ... Read More

Krasniqi reagon ndaj deklaratave për punësimet e të afërmve dhe militantëve partiakë në Ekipin Negociator

03/04/2019

Pas kritikave të ardhura nga opozita dhe nga shoqëria civile, se në Ekipin Negociator për krijimin e Platformës Shtetërore të Kosovës për dialogun me Serbinë, ... Read More

Ekipi negociator pa plan konkret për trajtimin e çështjes së viktimave të dhunës seksuale në dialog

31/03/2019

Si tematikë u përfshi e fundit në Platformën e dialogun me Serbinë, por Ekipi negociator nuk e ka idenë se çfarë mekanizmi do të trajtojë ... Read More

Ekipi negociator në udhëkryq politik

16/03/2019

Formimi Ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, nuk i ka minimizuar dallimet politike në Kosovë të cilat janë evidente sa u përket negociatave që priten. ... Read More

Ahmeti i reagon Presidencës: Delegacioni shtetëror nuk është deklaruar për taksën

28/02/2019

Bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës Shpend Ahmeti, ka reaguar ndaj një njoftimi nga zyra e Presidentit, ku thuhet se të gjithë anëtarët e Ekipit ... Read More

Limaj flet pas takimit me zyrtarët e lartë të Shtëpisë së Bardhë

28/02/2019

Zëvendëskryeministri njëherësh edhe bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator për bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj, ka folur pas takimit të sotëm me emisarët amerikanë. Limaj përmes një ... Read More

Limaj takon ambasadorët, i njofton për punën e Ekipit negociator

22/02/2019

Ekipi negociator është takuar sot me ambasadorë të akredituar në Kosovë, ndërsa pas takimit kryesuesi i Ekipit, Fatmir Limaj tha se ky takim ka qenë ... Read More

Ahmeti: Thaçi kërkoi që rezoluta për bashkimin e Luginës me Kosovën të jetë pjesë e Platformës

21/02/2019

Bashkëkryesuesi i Ekipit negociator për dialogun me Serbinë, Shpend Ahmeti ka konfirmuar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar Ekipit që në platformën ... Read More

Në draft Platformën e dialogut kërkohet Shfuqizimi i Rezolutës 1244

16/02/2019

Në draft platformën, të cilën e ka hartuar Ekipi negociator për dialogun Kosovë-Serbi, e cila i është dorëzuar kryeparlamentarit Kadri Veseli për t’u votuar në ... Read More

Në draft Platformën e dialogut çështja e të pagjeturve, viktimat e dhunës seksuale dhe reparacionet

16/02/2019

Ekipi negociator për dialogun Kosovë-Serbi, ka hartuar platformën lidhur me këtë proces, e cila i është dorëzuar kryeparlamentarit Kadri Veseli dhe pritet të votohet nga ... Read More