Tag: negativisht

Xhaka refuzon kombëtaren/ Mesfushori i përgjigjet negativisht trajnerit Reja

26/08/2021

Mesfushori i Baselit i është përgjigjur negativisht ftesës së trajnerit Reja. Taulant Xhaka ka refuzuar ti bashkohet ekipit kombëtar kuqezi duke ju përgjigjur negativisht ftesës ... Read More

Studimi amerikan zbulon se a ndikojnë vaksinat kundër koronavirusit në fertilitet

05/06/2021

Frika se vaksinat anti-Covid mund të ndikojnë negativisht në fertilitet, kanë bërë që shumë njerëz t’i refuzojnë. Sipas Healthline, këtë e vërtetojnë edhe disa studime ... Read More

Elton Deda zbulon problemet ekonomike pas Covidit: Jam duke tretur dhjamin tim

27/11/2020

Pandemia e Covid-19, dhe karantina prej gati 8 muajsh, ndikoi negativisht edhe tek muzikantët e “Live-it” të cilët nuk u lejuan të këndonin. Një ndër ... Read More

Ushqimet që duhet dhe nuk duhet t’i hani para gjumit

25/10/2019

Pagjumësia apo çrregullimet e gjumit ndikojnë negativisht në rutinën tonë të përditshme, na bëjnë më emotivë e më pak produktivë.Por, ne mund të përzgjedhim të ... Read More

Pse është më e shëndetshme të flini në dhomë komplet të errët

28/08/2019

Drita artificiale mund të ndikojë negativisht në shëndetin e të gjithë trupit, dhe hulumtimet kanë treguar se edhe drita e butë artificiale gjatë gjumit mund ... Read More

Temperaturat mbi 30 gradë, këshilla për të moshuarit

22/06/2019

Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos te të moshuarit. Duke u ekspozuar në diell për ... Read More

Këto janë 5 shprehitë, që e dëmtojnë trurin tuaj dhe duhet t’i ndaloni menjëherë

25/03/2019

Kohëve të fundit, stili i jetës tek shumica e njerëzve është duke ndikuar negativisht në shëndetin e tyre mental dhe fizik. Shprehitë e këqija mund ... Read More

Jordanova: Reformat, kritika ndaj bojkotit të opozitës

24/02/2019

24 Shkurt 2019 / 16:01 Afera e punësimeve do të ndikojë negativisht ndaj procesit euro-integrues të vendit. Në kohën kur ka mbetur shumë pak kohë ... Read More

Doganimi i çelikut, qeveria mohon pasojat ndaj ekonomisë

25/12/2018

25 Dhjetor 2018 / 15:46 Kufizimi i eksportit të çelikut në BE nuk do të ndikojë negativisht ndaj Bruto Prodhimit Vendor, pohon zv.kryeministri Koço Angjushev. ... Read More

Autostradat kanë ulur zhvillimin ekonomik, vetëm 1 për qind realizim i investimeve

05/03/2018

5 March 2018 / 15:26 Ndërtimi i ngadalësuar i aksit Kërçovë- Ohër negativisht ndikon ndaj ekonomisë dhe realizimit të investimeve kapitale, të cilat janë planifikuar ... Read More