Tag: ndryshon

Pas martesës, Fjolla e Fisnik Syla marrin lajmin shokues nga Gjykata

09/01/2021

U arrestuan për armëmbajtje pa leje, ndryshon akuza për Fjolla Morinën dhe Fisnik Sylën. Këngëtarja e njohur kosovare, Fjolla Morina, e cila kohët e fundit ... Read More

Dhurata Dora ndryshon pamje, kësaj radhe nuk njihet

03/01/2021

Dhurata Dora ndryshon ngjyrën e flokëve përsëri. Këngëtarja Dhurata Dora ka eksperimentuar kohëve të fundit me flokët e saj mjaft shumë, shkruan lajmi.net. Ajo erdhi ... Read More

‘Dora e hekurt’ e Piolit, ndryshon formacionin ndaj Celtic

03/12/2020

Pioli ndryshon formacionin ndaj Celtic dhe i jep pushim disa titullarëve. Kthimi i Stefano Pioli dhe dëshira e fortë për të mbyllur diskutimin kualifikues nesër, ... Read More

E papritur, reja e Remzie Osmanit e ndryshon mbiemrin

22/11/2020

Reja e Remzie Osmanit e ndryshon mbiemrin. E njihnit si Gëzime Krasniqi, por tani ajo është kudo Gëzime Hamzaj. Pra, Gëzimja, reja e Remzie Osmanit, ... Read More

Ish gjyqtari tregon se a u anlua me të drejtë goli i Milanit mbrëmë

09/11/2020

Ish-arbitri: Anulimi i golit ishte i drejtë! Ja pse ndryshon kjo prekje me dorë nga ajo dikur në Firence. Ish arbitri Mauro Bergonzi në TMW ... Read More

Si do të konceptohet bukuria në vitin 2050

06/11/2020

01:10 | 6 Nëntor 2020 Përkufizimi i së bukurës ndryshon gjatë gjithë kohës. Interneti, teknologjia dhe mediat sociale e kanë bërë botën të sheshtë. Tendencat ... Read More

Nesër ndryshon ora

24/10/2020

Të dielën ndryshon ora. Të dielën, nesër, do të ndryshohet ora për një orë prapa. Në momentin kur ora do të shënojë 03:00, akrepat duhet ... Read More

Humbja e shijes dhe nuhatjes, analizohet ndryshe në rastin e gjendjes si ftohje ose tek Covid-19

26/08/2020

Humbja e shijes dhe nuhatjes që shkakton koronavirusi ndryshon nga forma që një ftohtje e zakonshme i bën njerëzit të humbasin këto shqisat përkohësisht. Ju ... Read More

Testi që ka habitur të gjithë: Urina juaj ndryshon ngjyrë nëse keni kancer

04/09/2019

Një test i urinës i cili e ndryshon ngjyrën nëse e detekton kancerin mund të ndihmojë në diagnostikimin e kësaj sëmundje në të ardhmen, thonë ... Read More

Dieta më e shëndetshme që vret kancerin, trajton depresionin, migrenën dhe autizmin

05/08/2019

Një dietë ketogenike është ajo që ndryshon motorin metabolik të trupit tuaj nga djegia e karbohidrateve në yndyrna djegëse. Një dietë ketogenic kërkon që 50 ... Read More

Teknologjia e fundit: Pajisja që iu mundëson komunikimin në 40 gjuhë të huaja

27/05/2019

Teknologjia e avancuar ‘Translaty’, po ndryshon mënyrën se si njerëzit nga vende të ndryshme komunikojnë me njëri-tjetrin Kjo pajisje ju lejon të komunikoni me pothuajse ... Read More

Haradinaj: Nuk kam asgjë personale me Mogherinin, por me materien në dialogun Kosovë-Serbi

23/04/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk e ndryshon qëndrimin sa i përket akuzave që i ka drejtuar kohë më parë ... Read More