Tag: ndeshjeve

Kush është tifozi i vetëm që bëri foto me Ibrahimovicin?

27/03/2021

Kombëtarja e Suedisë do të luajë nesër me Kosovën në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Botëror. Ekspedita suedeze sot ka arritur në Kosovë, teksa ... Read More

Lojtarët e Kosovës zhvilluan stërvitjen e parë para ndeshjeve ndaj Lituanisë dhe Suedisë

23/03/2021

Futbollistët e Kosovës kanë zhvilluar seancën e parë stërvitore para dy ndeshjeve të kësaj jave, Lituanisë (miqësore) dhe Suedisë (zyrtare). Përzgjedhësi Bernard Challandes ka përcjellë ... Read More

Kjo është logoja e re e Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës

23/03/2021

Publikohet logoja e re e Përfaqësueses së Kosovës para ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës. Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar logon e re ... Read More

Reali optimist për trofeun e La Liga-s dhe Ligës së Kampionëve edhe pas 10 ndeshjeve pa humbje

22/03/2021

Pas 10 ndeshjeve pa humbje, Real Madrid optimist për trofeun e La Liga-s dhe Ligës së Kampionëve. Ndeshjet e fundit pa humbje kanë ndikuar që ... Read More

Orari i ndeshjeve dhe kush me kë do të përballet në gjysmëfinale

19/03/2021

Kush me kë do të përballet në gjysmëfinale dhe orari i ndeshjeve. Është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Europa League, derisa janë mësuar edhe ... Read More

Këto janë rezultatet e ndeshjeve në pjesën e parë të EL

18/03/2021

Përfundon pjesa e parë e ndeshjeve të EL, këto janë rezultatet. Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjeve të 1/8 në kuadër të Europa League. ... Read More

Këto janë rezultatet e pjesës së parë të ndeshjeve të 1/8 të EL

11/03/2021

Përfundon pjesa e parë e ndeshjeve të 1/8 të EL, këto janë rezultatet. Ka përfunduar pjesa e parë e 1/8 të finales së Europa League. ... Read More

Atletico triumfon kundër Villarreal

28/02/2021

Atletico rikthehet te fitorja. Pas tri ndeshjeve pa fitore, Atletico Madrid ia ka dal të arkëtojë pikët e plota në udhëtim te Villarreal. “Los Rijoblancos” ... Read More

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve në Europa League

19/02/2021

Rezultatet e ndeshjeve në Europa League. Janë zhvilluar ndeshjet e para në Europa League ku 32 ekipe po luftojnë për 16 vende në fazën tjetër ... Read More

Publikohet orari i të gjitha ndeshjeve në Ligën e Kampionëve

14/12/2020

Është publikuar orari i të gjitha ndeshjeve në Ligën e Kampionëve. Tashmë më janë mësuar qiftet 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Shorti i ... Read More

Duka me laps në dorë, i “kërkon” Rejës vendin e dytë

07/12/2020

Ka reaguar per here te pare pas hedhjes së shortit të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës 2022 në Katar, Presidenti i FSHF-së Armand Duka. Kreu i ... Read More

Gjashtë ndeshjet e Ligës së Kampionëve, përfundojnë pjesët e para

02/12/2020

Përfundojnë pjesët e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Kanë përfunduar pjesët e para të gjashtë ndeshjeve të Ligës së Kampionëve. Kryendeshja po ... Read More