Tag: ndeshjet

Formacioni më i mirë dhe më i dobët i Superiores / Spikatin “bomberat”, zhgënjejnë kampionët dhe kryeqytetasit

26/01/2022

Ndeshjet e javës së 17 kanë përvijuar edhe më shumë luftën për titull, për Europën dhe për mbijetesën, duke ndarë skuadrat në grupe të qarta ... Read More

Shorti për Kupën e Mbretit, ja kundërshtarët për Barçën dhe Realin

17/12/2021

Shorti për Kupën e Mbretit. Sot është hedhur shorti për ndeshjet e radhës në Kupën e Mbretit. Barcelona dhe Real Madrid i kanë mësuar kundërshtarët ... Read More

Kukësi fiton 6-1 me Kastriotin, Tirana triumf në Rrogozhinë

04/12/2021

Dy ndeshjet e para për këtë të shtunë të luajtuara për javën e 11 të Superiores kanë përfunduar tanimë, ku Kukësi ka arritur të triumfojë ... Read More

Publikohen formacionet zyrtare të duelit, Chelsea – Juve

23/11/2021

Njëra ndër ndeshjet më interesante zhvillohet sot në Stamford Bridge. Në Stamford Bridge zhvillohet ndeshja e raundit të pestë të fazës grupore në Ligën e ... Read More

Starton ndeshja Shqipëri-Andorra, kuqezinjtë me mision fitoren për të thelluar rekordin

15/11/2021

Kombëtarja shqiptare mbyll sonte ndeshjet eliminatore të Botërorit përballë Andorrës, duke synuar që të sigurojë tri pikë për rekordin absolut të 18 pikëve në një ... Read More

Anglia absolute, Shqipëria i ka shënuar vetëm 1 gol, “Tre Luanët” për rekord nesër

11/11/2021

Shqipëria është përballur me Anglinë pesë herë dhe të pesta ndeshjet janë fituar nga kombëtarja e “Tre Luanëve”, duke shënuar 14 gola, ndërsa kuqezinjtë kanë ... Read More

Bayern fiton me katër gola brenda 20 minutave, Chelsea e shkel Malmon – Juve merr tri pikë në fund

20/10/2021

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve. Bayern Munich e ka shkelur Benfican duke triumfuar 4-0 në udhëtim, në Portugali. Katër ... Read More

Edy Reja nuk ndryshon nga shtatori, përvijohet formacioni ndaj Hungarisë, në sulm Cikalleshi e Manaj

07/10/2021

Në ndeshjen ndaj Hungarisë nuk priten ndryshime nga formacioni që ka përdorur trajneri Reja në ndeshjet e shtatorit. Riaftësimi i mbrojtësit Ardian Ismajli ia ka ... Read More

“Të fitojmë me Hungarinë, pastaj Polonia”, Ermir Lenjani: Gjithçka në fushë, nuk ka rëndësi goli personal

05/10/2021

Mbrojtësi Emir Lenjani do të jetë vlera e shtuar e Kombëtares për ndeshjet e tetorit kundër Hungarisë dhe Polonisë pas mungesës në ndeshjet që kuqezinjtë ... Read More

Këto janë shtatë ndeshjet që zhvillohen sot në Ligën e Parë

03/10/2021

Liga e Parë vazhdon edhe sot (e diel) me ndeshjet e javës së shtatë, shkruan Zeri.info. Sot në program per t’u zhvilluar janë shtatë ndeshje, ... Read More

Challandes publikon listën për ndeshjet që Kosova do t’i zhvillojë në tetor

01/10/2021

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet kualifikuese të Botërorit “Katari 2022” që zhvillohen këtë muaj. ... Read More

Simeone i ka disa fjalë për Milanin

27/09/2021

Njëra nga ndeshjet më interesante në xhiron e dytë të Ligës së Kampionëve do të zhvillohet mes Milanit dhe Atletico Madridit. Dy skuadrat do të ... Read More