Tag: ndërtim

Shembet një objekt në ndërtim në Fushë Kosovë

22/04/2019

Një objekt në ndërtim është shembur sonte rreth orës 20:30 në Zonën Industriale në Fushë Kosovës. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Policisë ... Read More

Mungesa e gjykatësit Stavrev e ka shtyrë lëndën “Toplik” për më 17 maj

17/04/2019

S A 2019-04-17T13:10:51+02:00 Lënda “Toplik” për shitjen e tokës shtetërore për ndërtim të kompleksit “Qyteti i diellit” në Sopishte vazhdon më 17 maj, pasi seanca ... Read More

Ushtrimet më të mira për muskuj barku

19/03/2019

Pjesa e poshtme të barkut kryesisht është vendi më i vështirë për ndërtim të muskujve, madje për shkaqe të qarta Në të vërtetë, njerëzit shpesh ... Read More

Inspektorati ndërtimor shtetëror do të fillojë të rrënojë në Matkë

05/03/2019

5 Mars 2019 / 10:05 Drejtori i Inspektoratit Shtetëror për ndërtim dhe urbanizëm Lokman limani e ka respektuar ministrin për transport dhe lidhje Goran Sugarevski, ... Read More

Rrëzohet punëtori nga një ndërtesë në Ferizaj

19/02/2019

Një person derisa ishte duke punuar në një objekt në ndërtim e sipër është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore. Sipas raportit të policisë së ... Read More

Plani urbanistik për Kodrën e Diellit, me mangësi të shumta

01/02/2019

1 Shkurt 2019 / 15:29 Parcela të reja për ndërtim të vikend shtëpizave, parking në tre kate, parcela të reja për hotele dhe rregullim të ... Read More

Tetovë, vonesa në ndërtimin e objektit të teatrit

14/10/2018

14 Tetor 2018 / 16:26 Objekti i ri i Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës nuk do të përfundojë me ndërtim as në afatin e shtyrë ... Read More