Tag: ndërprerë

Julian Ahmataj nuk është më trajner i Skënderbeut

01/02/2021

Një lajm që pritej u bë publik nga klubi i Skënderbeut. Drejtuesit kanë ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Julian Ahmataj. Vendimi erdhi pas rezultatit turpërues ndaj ... Read More

Në disa komuna do të ndalet uji

12/01/2021

Për shkak të vërshimeve, në disa komuna sot është ndërprerë furnizimi me ujë. Ndërprerja e ujit është bërë edhe në Fushë-Kosovë. Kompania Rajonale e Ujësjellësit ... Read More

Çka ndodhi? Ndërpritet ndeshja PSG – Basaksehir

08/12/2020

Është ndërprerë ndeshja PSG – Basaksehir. Diçka e paimagjinueshme ka ndodhur në Ligën e Kampionëve. Ndeshja mes PSG dhe Basaksehir është ndërprerë. Lojtarët e të ... Read More

Merret vendimi, pezullohet përfundimisht kampionati në Maqedoninë e Veriut

04/06/2020

Është ndërprerë përfundimisht kampionati në Maqedoninë e Veriut. Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka ndërprerë edhe zyrtarisht sezonin 2019/20. Kjo ka ardhur si ... Read More

Përfundon seanca, Veseli me porosi për LDK-në dhe VV-në

20/05/2019

Në mungesë të kuorumit Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet e seancës plenare ku u diskutua për komisionin që do të drejtojë themelimin e Tribunalit ... Read More

​Thaçi: Vuçiq, person i vështirë për të negociuar

16/04/2019

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është ndërprerë tash e saj muaj, pasi pala serbe ka vendosur kushte për heqjen e taksës ndaj mallrave të tyre.Ndërkohë ... Read More

I ndërpritet masa e arrestit shtëpiak ish-ministrit Janakievski, në rastin “TITANIK”

15/04/2019

S A 2019-04-15T12:33:41+02:00 Gjykata penale përafërsisht para dhjetë ditëve i ka ndërprerë arrestin shtëpiak ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski në lëndën e PSP-së, ... Read More

NBA: Lakers ndajnë rrugët me trajnerin Walton

12/04/2019

Skuadra e Los Angeles Lakers ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin e deritanishëm, Luke Walton. Lakers të udhëhequr nga Walton në pankinë dhe LeBron James në ... Read More

Indianit që është në kërkim për mashtrim, MEPJ i ndërpret mandatin si Konsull Nderi

25/03/2019

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme (MEPJ) deklaron se ka ndërprerë mandatin si Konsull Nderi të Shqipërisë në Nigeri për shtetasin indian Nitin Sandesara, ... Read More

Statistikat e tmerrshme të Panuccit me Shqipërinë

23/03/2019

FSHF ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me Panuccin, pas humbjes së Shqipërisë 0-2 në “Loro Boriçi” nga Turqia.“Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën ... Read More

ZYRTARE: Shkarkohet Christian Panucci

23/03/2019

FSHF ka njoftuar se ka ndërprerë kontratën me Italianin Panucci.Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian ... Read More

Në një shkollë të Mitrovicës po alivanosen nxënëset, nuk dihen arsyet

19/03/2019

Në Shkollën Ekonomike “Hasan Prishtina” në Mitrovicë, në një klasë është ndërprerë mësimi për një javë. Shkak i ndërprerjes së mësimit ishte alivanosja e vajzave ... Read More