Tag: nacional

Prindërit nuk marrin gjumë të mjaftueshëm 6 vite pasi që lindin fëmijët

26/06/2019

Sipas fondacionit nacional të gjumit, të rritur kanë nevojë për gjumë jo më pak se 7 deri 9 orë gjatë natës. Por, egziston një problem ... Read More

Tahiri flet për premtimin gjerman rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri, ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk është fajtore për mos liberalizimin e vizave, sipas tij fajtore është ... Read More

Tahiri: Me Ligjin e ri për Qeverinë, ministrat e zv/ministrat do ta kenë të ndaluar t’i mbajnë dy vende pune

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, ka thënë se me Ligjin për Qeverinë, nuk do të ketë më ... Read More

Besnik Tahiri për takimin e Mustafës dhe Kurtit: Nëse i kanë votat, ta sjellin mocionin dhe ta rrëzojnë Qeverinë (Video)

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, me gazetarin Muhamet Hajrullahun ka folur për zhvillimet e fundit politike, takimin ... Read More

Koordinatori Hoti raportoi para Komisionit Parlamentar për Arsim

20/05/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport Rexhep Hoti, sot ka raportuar para Komisionit Parlamentar për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sport, Inovacion dhe Ndërmarrësi. ... Read More

Kordinatori Hoti: Më 15 prill kam parashtruar kërkesë për raportim në Komisionin për Arsim, nuk kam marr përgjigje

13/05/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti përmes një njoftimi për media ka thënë se ishte ai që ka ... Read More

Tahiri informon ambasadorët e BE-së për masat e ndërmarra në luftën kundër terrorizmit

30/04/2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i shoqëruar nga Koordinatori Nacional Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Terrorizmit, Fatos Makolli, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorë ... Read More

Tahiri: Po funksionalizohet Projektligji i munguar për Qeverinë e Republikës së Kosovës

27/04/2019

Koordinatori Nacional për Referoma shtetërore, Besnik Tahiri, ka njoftuar se Grupi Punues ka përfunduar punën në hartimin e Projektligjit për Qeverinë e Republikës së Kosovës. ... Read More

Burim Ramadani emërohet si Koordinator Nacional për Integrim dhe Anëtarësim në NATO

18/04/2019

Zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, është angazhuar sot nga Qeveria në detyrën e Koordinatorit Nacional për Integrim dhe Anëtarësim në NATO, transmeton Telegrafi. Ramadani, ka ... Read More

Sheshet e Prishtinës mbushen me flamuj kuq e zi, shënohet 20 vjetori i Batalionit “Atlantiku”

16/04/2019

Në sheshet e Prishtinës sot janë vendosur disa flamuj Kuq e Zi, nga Batalioni  “Atlantiku”. Koordinatori nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një prononcim ... Read More

Koordinatori Hoti përcjell garën komunale në Shtime

13/04/2019

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hoti, i shoqëruar nga Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Elmi Reçica ka përcjellur garën komunale të kreativitetit ... Read More

Kryeministri Zaev do të flasë në shënimin e Ditës ndërkombëtare të romëve

08/04/2019

S A 2019-04-08T07:35:09+02:00 Në Operën dhe baletin nacional sonte do të shënohet Dita ndërkombëtare e romëve, 8 prilli, ndërkaq me atë rast do të marrë ... Read More