Tag: muzika

Pasi publikoi këngën, Flori kërkon falje: Thjesht nuk munda dot

29/12/2020

Flori Mumajesi është shkëputur prej disa kohësh nga muzika dhe po ashtu dhe nga jeta publike. Mirëpo, kantautori u rikthye ditën e djeshme me një ... Read More

Bleona Qerreti “harron” muzikën, këngëtarja në fushatën e Trump

24/10/2020

Bleona Qerreti duket se është shkëputur për pak nga muzika për t’iu dedikuar politikës. Këngëtarja ka nisur një fushatë në SHBA që të votohet për ... Read More

Pas 7 vitesh lidhje, këngëtari shqiptar zbulon detaje si i propozoi aktores turke

21/09/2020

Këngëtari shqiptar, Bertan Asllani, i cili prej vitesh është shkëputur nga muzika dhe është shpërngulur në Stamboll për t’iu dedikuar aktrimit, ka qenë në një ... Read More

Big Basta i revoltuar: Industria e muzikës pa mbështetje, po pështyhet qëllimisht në vend

19/09/2020

Big Basta është shkëputur prej një periudhe të gjatë nga muzika. Së bashku me partneren e tij, këngëtaren Vesa Luma u larguan nga Shqipëria duke ... Read More

“Zhduket” Elvana Gjata

01/08/2020

Këngëtarja largohet nga rrjetet sociale dhe nga muzika – Çfarë po ndodh me karrierën e saj në tregun ndërkombëtar Që kur u largua nga Shqipëri ... Read More

Foto/ Gjyste Vulaj zhvishet dhe shijon rrezet e diellit

25/06/2020

Këngëtarja Gjyste Vulaj edhe pse prej kohësh është tërhequr nga muzika, vijon të rrëmbejë vëmendjen e publikut. Së fundmi, përmes disa postimeve në rrjetin social ... Read More

Bebe Rexha shfaq një tjetër talent të saj

10/05/2019

12:10 | 10 Maj 2019 12:10 | 10 Maj 2019 Nuk është vetëm muzika aty ku Bebe Rexha ka prirje. Pa dyshim se Bebe Rexha ... Read More

Violeta Kukaj emocionohet kur flet për humbjet në familje

07/04/2019

Violeta Kukaj ka folur për periudhën kur u shkëput nga muzika për pak kohë. Violeta Kukaj ishte e ftuar të premtën që kemi lënë pas ... Read More

Muzika rrit efektin e ilaçeve kundër dhimbjeve

31/03/2019

Muzika ka efekt antidhimbje dhe një ditë mund të arrijë efektin e njëjtë si analgjezikët, sipas një studimi të botuar në revistën “Frontiers in Neurology” ... Read More

CD-të dhe disqet po shiten më shumë se albumet dixhitale

04/03/2019

Kur u prezantua muzika digjitale, u njoftua si standardi i ri në aspektin e muzikës. Ka kuptim, sepse format e tjera fizike si CD dhe ... Read More

Ariana Grande: Fansat dhe muzika ma shpëtuan jetën

04/03/2019

Ariana Grande ka thënë se fansat dhe muzika, “me të vërtetë ia kanë shpëtuar jetën” pas një viti të vështirë. Viti 2018 ishte i vështirë ... Read More

Luana Vjollca këndon live “Tumankuqen”

31/01/2019

Përveç prezantimit, muzika është pasioni i saj tjetër i saj. Luana Vjollca është vajza e cila vazhdon të mbetet një prej personazheve më mediatike të ... Read More