Tag: Music

YouTube Music zëvendëson Play Music, si aplikacioni muzikor i Android 10

28/09/2019

Nëse instaloni Android 10 në pajisjen tuaj dhe po pyesni se ku ka shkuar aplikacioni Play Music, rezulton se Google ka njoftuar se me Android ... Read More

Shpallja e nominimeve të “MTV VMA”, kjo shqiptare mbetet jashtë

24/07/2019

09:44 | 07/24/2019 Po afrohet ngjarja më e madhe në industrinë e muzikës. “MTV Video Music Awards” do të mbahet më 26 gusht, ndërsa mbrëmë ... Read More

“Apple” prezanton risitë: “iTunes” shpërbëhet në disa aplikacione të reja

04/06/2019

Kompania “Apple” ka njoftuar se “iTunes” do të zëvendësohet nga “Apple Music”, “Apple Podcasts” dhe “Apple TV”. Ka pasur spekulime se gjiganti teknologjik po planifikonte ... Read More

Rita Ora uron ikonën e muzikës për çmimin e fituar në ‘Billboard music awards’

03/05/2019

Rita Ora uron ikonën e muzikës për çmimin e fituar në ‘Billboard music awards’ Rita Ora me një mesazh për fituesen e çmimit ‘Ikona e ... Read More

Rita Ora uron ikonën e muzikës për çmimin e fituar në ‘Billboards music award’

03/05/2019

Rita Ora uron ikonën e muzikës për çmimin e fituar në ‘Billboards music award’ Rita Ora me një mesazh për fituesen e çmimit ‘Ikona e ... Read More

Performanca plot energji e Dua Lipës dhe Blackpink në “Billboard Music Awards”

02/05/2019

Performanca plot energji e Dua Lipës dhe Blackpink në “Billboard Music Awards” Dua Lipa ka publikuar pamje nga performanca e mbrëmshme. Dua Lipa i ka ... Read More

Kjo është lista e plotë e fituesve të “Billboard Music Awards 2019”

02/05/2019

Mbrëmë është bërë ndarja e çmimeve “Billboard Music Awards 2019”. Mbrëmjen e djeshme në MGM Garden Arena në Las Vegas janë ndarë çmimet “Billboard Music ... Read More

Drake thyen rekordin për numrin e shpërblimeve ‘Billboard Music Awards’

02/05/2019

Drake ka thyer rekord me marrjen e shpërblimevenë “Billboard Music Awards”. Mbrëmja e ndarjes së çmimeve “Billboard Music Awards 2019” u mbajt në MGM Garden ... Read More

Kështu mund ta votoni Dua Lipën për “Billboard Music Awards”

25/04/2019

Dua Lipa ka treguar mënyrën e votimit të saj për tre çmimet e nominuara në "Billboard Music Awards". Dua Lipa përmes rrjeteve sociale ka treguar ... Read More

Bebe Rexha e thotë haptazi: Kisha ankth, nuk dilja nga shtëpia…

06/04/2019

Bebe Rexha, së fundmi është nominuar në dy kategori në "Billboard Music Awards 2019". E në një intervistë të fundit këngëtarja shqiptare flet për fillimin ... Read More

Pas nominimeve në “Billboard Music Awards”, Dua Lipa: Jeta është shumë e çmendur…

05/04/2019

Pas nominimeve në “Billboard Music Awards”, Dua Lipa: Jeta është shumë e çmendur… Është publikuar lista e nominimeve për “Billboard Music Awards” 2019. Këngëtarja shqiptare, ... Read More

Publikohen nominimet për “Billboard Music Awards”, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen në këto kategori

05/04/2019

Publikohen nominimet për “Billboard Music Awards”, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen në këto kategori Billboard Music Awards ka publikuar listën e nominimeve për vitin ... Read More