Tag: Munichut

Real Madridi nis negociatat me yllin e Bayern Munichut

06/01/2021

Skuadra e Real Madridit ka nisur negociatat me yllin e Bayern Munichut. Afati i janarit është hapur këtë muaj, por është interesante sepse jep sinjale ... Read More

Ylli i Bayern Munichut po transferohet tek Barcelona?

31/12/2020

Barcelona synon ta marrë sulmuesin e Bayern Munichut. Barcelona është duke shikuar nga afër mundësinë e transferimit të Bayern Munichut, Kingsley Coman. Sipas Don Balon, ... Read More

Atletico Madrid – Bayern Munich, këto pritet të jenë formacionet shartuese

01/12/2020

Sonte (e martë) do zhvillohet ndeshja interesante mes Atletico Madridit dhe Bayern Munichut, e vlefshme për Ligën e Kampionëve. “Bavarezët” e kanë siguruar kualifikimin, por ... Read More

Ish sulmuesi i njohur zbulon destinacionin e ardhshëm të Pep Guardiolas

04/06/2019

18:13 | 06/04/2019 Ish-sulmuesi i Bayern Munichut, Luca Toni, është i bindur se trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, përfundimisht do të merr drejtimin e ... Read More

Dortmund vazhdon sigurt në Bundesliga, mposht Freiburgun

21/04/2019

Dortmund po e vazhdon presionin ndaj Bayern Munichut për titullin e Bundesligës. Dortmund ka fituar në javën e 30-të në Bundesligë, duke e mposhtur Freiburgun ... Read More

Presidenti i Bayernit: Kur Guardiola i do 100 milionë euro, sheiku e rrit çmimin e naftës

24/03/2019

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoeness ka folur për pafundësinë e investimeve që Pep Guardiola i ka në dispozicion në Manchester City, duke shtuar se ... Read More

Kovac: Duhet të fokusohemi në kampionat

16/03/2019

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac, ka sugjeruar lojtarët e tij që të jenë të qetë dhe të fokusohen në sigurimin e dy trofeve vendore. ... Read More

Klopp: Dua t’i shmang skuadrat angleze, Liverpooli e adhuron Ligën e Kampionëve

15/03/2019

Liverpooli ka eliminuar njërën nga skuadrat më të forta në Evropë, Bayernin e Munichut nga Liga e Kampionëve. Gjiganti anglez arriti ta eliminojë Bayernin e ... Read More

Ribery do të transferohet në Katar, i bashkohet Xavit te Al-Sadd

14/03/2019

Franck Riberi do t’i japë lamtumirën Bayern Munichut në fund të këtij edicioni. Sulmuesi francez është në vitin e tij të fundit të kontratës me ... Read More

Lewandowski në radarin e Interit

01/03/2019

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski ka përfunduar në radarin e klubit italian, Interit, të cilët e shohin si zëvendësues të Mauro Icardit. Icardi mendohet ... Read More

Kovac: Liverpooli është skuadër e madhe, duhet të japim 150 për qind 

18/02/2019

Trajneri i Bayern Munichut, Niko Kovac ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Liverpoolit. Bavarezët janë mysafirë të Liverpoolit ... Read More

Kimmich: Liverpooli është favorit

18/02/2019

Joshua Kimmich beson se Liverpooli është favorit kundër Bayern Munichut në ndeshjen e vlefshme për 1/8-tën e Ligës së Kampionëve.   Të dy klubet do ... Read More