Tag: Munich

Për ndeshjen me Bayernin, PSG-së i kthehen nga lëndimi dy lojtarë të rëndësishme

12/04/2021

PSG-së i kthehen nga lëndimi dy lojtarë të rëndësishme për ndeshjen me Bayern Munich. Paris Saint-Germain ka marrë një lajm mjaft të mirë në prag ... Read More

Notat e lojtarëve: Coman dështimi i ndeshjes, Mbappe më i miri

07/04/2021

Paris Saint-Germain ka marrë ‘hak’ ndaj Bayern Munich, duke e mposhtur atë në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-2. Në ... Read More

Bayern largon nga ekipi yllin e madh

06/04/2021

Bayern Munich ka vendosur të mos ia vazhdojë kontratën mbrojtësit të vet, Jerome Boateng, në një përpjekje për ta ndryshuar repartin e mbrojtës tashmë të ... Read More

Bayerni i pandalshëm, mposht në udhëtim RB Leipzigun

03/04/2021

Bayerni nuk lejon befasi. Bayern Munich ka triumfuar ndaj RB Leipzig në kuadër të xhiros së 27-të të Bundesligës. “Bavarezët” nuk lejuan për befasira dhe ... Read More

Bayern i pandalshëm, ‘blindon’ pozitën e parë në Bundesligë

20/03/2021

Bayern Munich ka triumfuar me rezultat 4:0 nadj Stuttgartit në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Bundesligë. Ndeshja nisi keq për bavarezët që ... Read More

Superkompjuteri parashikon short makthi për Liverpoolin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

18/03/2021

Me fitoren e Bayern Munich ndaj Lazios dhe Chelsea ndaj Atletico Madrid mbrëmjen e kaluar përfundoi faza e parë e eliminimit direkt në Ligën e ... Read More

Milan në aksion, synon transferimin e yllit të Bayern Munich

11/03/2021

Jerome Boateng do të largohet nga Bayern Munich në afatin kalimtar të verës dhe Serie A mund të jetë një destinacion i mundshëm i tij. ... Read More

Juventus s’ka të ndalur, pranë transferimit të yllit të Bayern Munich

02/03/2021

Juventus pranë transferimit të yllit të Bayern Munich. Duke u bazuar në atë se çfarë shkruajnë mediat italiane, Juventus është shumë pranë transferimit të yllit ... Read More

Bayern Munich deklason Lazion, me një këmbë në fazën tjetër

23/02/2021

Në kuadër të 1/16-tës së finales në Ligën e Kampionëve, Bayern Munich ka arritur që të fitojë me rezultat të thellë 4-1 ndaj Lazios. I ... Read More

Frankfurt – Bayern Munich, befasi në formaqcionet zyrtare

20/02/2021

Janë bërë ublike formacionet zyrtare Frankfurt – Bayern Munich Eintracht Frankfurt do të përballet me Bayern Munich në kuadër të javës së 22-të në Bundesliga. ... Read More

Kërkohet nga Bayerni, Norwich tregon çmimin e kartonit të Aarons

15/02/2021

Kërkohet nga Bayern Munich, Norwich zbulon çmimin e kartonit të Aarons. Norëich City i ka kërkuar Bayern Munichut të paguajnë 30 – 35 milionë euro ... Read More

Bayerni në finale të Botërorit të Klubeve

08/02/2021

Bayern Munich në finale të Botërorit të Klubeve. Bayerni e ka mposhtur me rezultat 0-2 kampionin e Azisë, Al Ahly për t’u kualifikuar kështu në ... Read More