Tag: mposhtur

Notat e lojtarëve: Coman dështimi i ndeshjes, Mbappe më i miri

07/04/2021

Paris Saint-Germain ka marrë ‘hak’ ndaj Bayern Munich, duke e mposhtur atë në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve me rezultat 3-2. Në ... Read More

Trajneri i Lituanisë gjen fajtorin e humbjes nga Kosova

25/03/2021

Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka mposhtur me rezultat të thellë 4-0 Lituaninë në ndeshjen miqësore të zhvilluar të mërkurën në stadiumin “Fadil Vokrri” ... Read More

Besar Halimi vjen me deklaratë befasuese pas fitores ndaj Lituanisë

24/03/2021

4 me 0 Kombëtarja e Kosovës e ka mposhtur Lituaninë me rezultat të thellë 4-0 në takim miqësor të zhvilluar sonte mbrëma në Prishtinë. Në ... Read More

Prishtina deklason Besën dhe merr kreun e tabelës

10/03/2021

Prishtina ka regjistruar fitoren e radhës në Superligën e Kosovës duke e mposhtur me rezultat të thellë 5-1 Besën në kuadër të xhiros së 24-të. ... Read More

Bayerni fiton me rikthim ndaj Dortmundit

06/03/2021

Dramë Allianz Arena. Bayern Munchen ka mposhtur Borussia Dortmundin në një ndeshje spektakolare në kuadër të xhiros së 24-të të Bundesligës. Borussia Dortmund e nisi ... Read More

Juventusi kryen detyrën, shënon edhe Cristiano Ronaldo

02/03/2021

Juve kryen detyrën, shënon edhe Ronaldo. Juventusi e ka mposhtur 3-0 Spezian. Realizuan Morata, Chiesa dhe Ronaldo. Tani Juve ka 49 pikë, 7 më pak ... Read More

Manchester City kalon në epërsi, shënoi ky lojtar

24/02/2021

Silva e kalon Manchester Cityn në epërsi. Manchester City është duke e mposhtur 0-1 midis Gjermanisë Borussia Monchengladbachun. Bernardo Silva është ai që i ka ... Read More

Islanda mund Luxemburgun, dhuron spektakël në Prishtinë, i bën favor Kosovës

20/02/2021

Islanda dhuron spektakël në Prishtinë. Islanda ka mposhtur Luksemburgun në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin Botëror. Islanda ka mposhtur Luxemburgun në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese ... Read More

“Sa të dobët, të tmerrshëm”, legjenda e futbollit e bën ‘horë’ Juventusin

18/02/2021

Juventus është mposhtur mbrëmë nga Porto në kuadër të Ligës së Kampionëve. Legjenda e Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, e ka kritikuar ashpër Juventusin për paraqitjen ... Read More

Roma triumfon ndaj Udineses në Stadio Olimpico

14/02/2021

Roma e sigurt, triumfon ndaj Udineses në Stadio Olimpico. AS Roma ka mposhtur skaudrën e Udineses në kuadër të xhiros së 22-të të Serie A. ... Read More

Sevilla mposht Barcelonën në ndeshjen e parë

10/02/2021

Sevilla ka mposhtur Barcelonën me rezultat 2-0 në Ramon Sanchez Pizjuan. Sevilla me dominim total ndaj Barcelonës, arrin që ta fitojë ndeshjen e parë gjysëmfinale ... Read More

Bayerni në finale të Botërorit të Klubeve

08/02/2021

Bayern Munich në finale të Botërorit të Klubeve. Bayerni e ka mposhtur me rezultat 0-2 kampionin e Azisë, Al Ahly për t’u kualifikuar kështu në ... Read More