Tag: mposhtë

Eliminohet Bayern Munich

14/01/2021

Befasia e natës së sotme, eleminohet Bayern Munich. Bayern nuk arrin të mposhtë Holstein Kiel në penallti. Klubi gjerman nga liga e dytë Holstein Kiel ... Read More

Juventus mposhtë Parmën, ngjitet në pozitën e tretë

19/12/2020

Juventus triumfon, mposhtë Parmën. Sonte u luajt dueli ndërmjet Parmës dhe Juventusit në kuadër të xhiros së 13-të të Serie A. ‘Bianconerët’ nisën ndeshjen mirë, ... Read More

Milan i pandalshëm, e mposhtw edhe Fiorentinan

29/11/2020

AC Milani ‘blindon’ kreun, mposhtë Fiorentinan. AC Milani ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Fiorentinas duke fituar me rezultat 2 – 0. “Rossonerët” ... Read More

S’ka që e ndal Milanin, fiton edhe në udhëtim ndaj Napolit

22/11/2020

AC Milani e mposhtë në udhëtim Napolin. AC Milani ka arritur të fitojë derbin ndaj rivalit lokal, Napoli në kuadër të xhiros së tetë të ... Read More

Nuk ka këndellje për Barcelonën, humbë edhe nga Atletico

21/11/2020

Atletico Madridi mposhtë minimalisht Barcelonën. Atletico Madridi ka arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme në shtëpi ndaj Barcelonës. “Los Rijoblancos” fituan me rezultat minimal 1 ... Read More

Lille e mposhtë bindshëm Milanin në “San Siro”

05/11/2020

Lille e ndal AC Milanin, e mposhtë bindshëm në “San Siro”. Lille ka bërë befasinë duke mposhtur në udhëtim AC Milanin, skuadër që nuk di ... Read More

Mposhti Covid-19, Llakaj: Ia dolëm, me qetësi dhe pa panik… Ja mjeku që më ndoqi orë pas ore! Dy fjalë për të gjithë…

28/10/2020

Agron Llakaj, aktori i njohur i humorit, ia ka dalë mbanë të mposhtë Covid-19, së bashku me bashkëshorten. Ka qenë vetë ai që ka dhënë ... Read More

Man United shënon fitore ndaj PSG-së në Francë

20/10/2020

Man United e mposhtë sërish PSG-në në Francë. Manchester United e ka fituar 1:2 derbin e xhiros së parë të grupit H të Ligës së ... Read More

Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë ish-sulmuesi i Liverpulit

28/04/2020

Nuk ia ka dalë dot të mposhtë sëmundjen e rëndë. Ish-sulmuesi i Liverpulit, Majkëll Robinson, ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare. Ai që prej vitit 2018, ... Read More

Rrahje në Bundesligë, Abraham rrëzon keq trajnerin e Freiburg

10/11/2019

22:58 | 11/10/2019 Freiburg ka arritur të mposhtë Eintracht Frankfurtin me rezultat të ngushtë 1-0. Goli i vetëm i këtij takimi u shënua nga ish-sulmuesi ... Read More

Zvicra 0-0 Anglia*, notat e lojtarëve

09/06/2019

18:02 | 9 Qershor 2019 18:02 | 9 Qershor 2019 Anglia arriti të mposhte Zvicrën falë penalltive, për ta marrë edhe vendin e tretë në ... Read More

Ish-ylli i Juventusit: Ajaxi mund ta eliminojë edhe Juventusin

27/03/2019

Edwin van der Sar ka këmbëngulur se Ajaxi mund ta mposhtë Juventusin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.Legjenda holandeze Va nder Sar, i cili ka ... Read More