Tag: mposht

I “çmendur” Atletiko, me përmbysje mposht Barcelonën, fiton Superkupën

17/01/2021

Athletic Bilbao mposht Barcelonën dhe fiton Superkupën e Spanjës Atheletic Bilbao ka bërë të ‘çmendurinë’ në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Barcelonës. Bilbao ishte ... Read More

Fiton City, ngritët në pozitën e dytë

17/01/2021

Manchester City mposht bindshëm Crystal Palace. Manchester City ka vazhduar me serinë pozitive duke mposhtur me rezultat bindës 4 – 0 Crystal Palace. “Qytetarët” dukshëm ... Read More

Napoli mposht Empolin me shumë vështirësi, kalon në çerekfinale

13/01/2021

Napoli kalon në çerekfinale, mposht Empolin me shumë vështirësi. Napoli ka arritur që me shumë vështirësi të fitojë ndaj Empolit, skuadër e cila gjendet në ... Read More

Atletico rimerr kreun e tabelës, mposht Alavesin

03/01/2021

Atletico në frymën e fundit mposht Alavesin dhe rimerr kreun e La Liga-s. Atletico Madridi ka siguruar fitoren në fund në ndeshjen kundër Alavesit, e ... Read More

Lazio i Muriqit “shpartallon” Napolin

20/12/2020

Lazio i Muriqit mposht Napolin e Rrahmanit. Lazio i është kthyer fitores duke fituar në shtëpi në derbin kundër Napolit. Skuadra e drejtuar nga Simeone ... Read More

Joshua mposht me nokaut Puvelin

13/12/2020

Joshua e mposht Pulevin me nokaut br.utal, i mbron titujt e kampionit. Anthony Joshua e ka nokautuar dy herë në raundin e tretë Pulevin, por ... Read More

Reali mposht Atleticon

12/12/2020

Triumfon Real Madrid, mposht Atleticon. Atletico Madrid është mposhtur pas 11 xhirove në La Liga dhe atë nga rivali i qytetit, Real Madrid. Los Blancos ... Read More

Rikthehet Pioli pas infektimit me koronavirus, nesër drejton Milanin në Europa League

02/12/2020

Pioli mposht Covid-19, nesër drejton Milanin në Europa League. Trajneri i Milanit Stefano Pioli dhe zëvendësi i tij, Giacomo Murelli kanë rezultuar negativ në testin ... Read More

Arsenali mposhtet në “Emirates”

29/11/2020

Wolves mposht Arsenalin në “Emirates”. Wolves ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim të Arsenali. Skuadra mysafire fitojë me rezultat të ngushtë 1 – 2, ... Read More

Inter merr lajmin fantastik para ndeshjes kundër Monchengladbach

29/11/2020

Ylli i Interit e mposht koronavirusin, i gatshëm për ndeshjen kundër Monchengladbach. Interi u rikthye bindës në kampionat, pasi triumfoi me rezultatin e pastër 3:0 ... Read More

Mposht rusen, Distria siguron finalen për medalje të bronztë

19/11/2020

Distria Krasniqi siguron finalen për medalje të bronztë, mposht rusen. Krasniqi është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian 2020 në kategorinë ... Read More

Slloveni-Kosovë, penalltia e dyshimtë – çfarë thonë rregullat?

16/11/2020

Kosova u mposht nga një penallti e dyshimt. Sllovenia arriti të fitojë 2-1 ndaj Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve fal një penalltie që ... Read More