Tag: moshatarët

“Është mrekulli që jam gjallë”, Aulona Musta flet për sëmundjen që i rrezikoi jetën

07/11/2020

Gazetarja dhe moderatorja Aulona Musta se ajo nuk ka pasur një fëmijëri, si gjithë moshatarët e tjerë.Gjatë një interviste, Aulona Musta tha se vuante nga ... Read More

Mishi i dhëmbëve dhe funksioni mendor

04/04/2019

Personat me gingivit kanë funksion më të dobët mendor në krahasim me moshatarët e tyre të cilët e kanë mishin e dhëmbëve në gjendje normale-është ... Read More

Gjyshja 84-vjeçare garon në kërcimin me shkop, e vetmja garuese në kategorinë e asaj moshe (Video)

23/03/2019

Moshataret e saj as që do e mendonin, por një 84-vjeçare planifikon edhe të merr pjesë në garat e kërcimit me shkop – sport të ... Read More

Përfaqësuesja e Kosovës U-19 mposhtet nga Lazio pas penalltive

18/02/2019

Përfaqësuesja e Kosovës U19 është mposhtur pas ekzekutimit të penalltive nga moshatarët e tyre të klubit italian Lazio, pasi koha e rregullt përfundoi me barazim ... Read More