Tag: mjeket

 “Vrasje me dashje”, del ekspertiza për Maradonën. Ja vendimi i plotë

27/04/2021

Dy mjekët që kuruan Maradonën kanë gisht në vdekjen e tij dhe me shumë mundësi do të përballen me akuzën e vrasjes. Ky është raporti ... Read More

A prishet agjërimi nëse merr vaksinën anti-Covid?

09/04/2021

Ja çfarë thonë mjekët myslimanë Teksa na ndajnë edhe pak ditë nga muaji i Ramazanit, besimtarët myslimanë janë në dyshime nëse vaksinimi ndaj Covid-19 ndikon ... Read More

Një sëmundje misterioze e trurit prek dhjetëra kanadezë, nuk dihet çfarë e shkakton atë

02/04/2021

Një sëmundje misterioze e trurit ka prekur dhjetëra njerëz në New Brunswick të Kanadasë, dhe mjekët nuk janë të sigurt pse. Që nga viti 2015, ... Read More

Historia e vogëlushit që ju bën me lot, mjekët thanë se do të jetonte vetëm disa minuta, por…

22/11/2020

Mjekët thanë se do të jetonte vetëm disa minuta, historia e pabesueshme e vogëlushes. Një fëmijë që nuk pritej të jetonte më shumë se disa ... Read More

Neurologët: Njerëzit me simptoma të butë të koronavirusit po pësojnë çrregullime serioze të trurit

10/07/2020

Mjekët mund të mos vërejnë shenjat e çrregullimeve serioze dhe fat.ale të trurit, që shkaktohen nga koronavirusi, pasi ato shfa.qen te pacientët që kanë pak ... Read More

E pabesueshme: Për 18 muaj humbi 89 kilogramë

06/06/2020

Mjekët ia tërhoqën vërejtjen se do të vdesë ose se do të jetë karrocë deri në moshën 45 vjeçe nëse nuk humb kilogramë. Cherill Bleait ... Read More

41-vjeçarja lind binjak pasi luftoi kancerin, pavarësisht se mjekët i thanë se nuk mund të lind fëmijë!

22/01/2020

Një grua ka lindur binjakë, ani pse mjekët i thanë se nuk kishte fare gjasa ose tejet të pakta që ajo të kishte fëmijë pas ... Read More

Nuk iu dha asnjë shans për mbijetesë, zgjohet nga koma nëna me trurin e vdekur

02/01/2020

Një nënë është zgjuar mrekullisht nga koma pasi mjekët i thanë se truri i saj kishte vdekur dhe se i duheshin hequr aparaturat që e ... Read More

Mjekët zhvillojnë metodën revolucionare për kancerin e gjëndrave tiroide

20/12/2019

Mjekët e Qendrës Mjekësore të Universitetit Hadassah – Spitali Hadassah në Izrael kanë zhvilluar një metodë të re “revolucionare” që identifikon kancerin e gjëndrave tiroide ... Read More

E pabesueshme, mjekët sjellin në jetë zemrën e “vdekur”

02/12/2019

Mjekët tani kanë rikthyer një zemër në jetë për ta transplantuar në një person që ka nevojë për një organ të ri, për herë të ... Read More

15-vjeçari refuzon ushqimin, s’kishte oreks… zbulimi që u bë shokoi mjekët

19/11/2019

Nuk hante asgjë dhe mjekët e diagnostikuan me një çrregullim ushqimor, por e vërteta ishte shumë më e rëndë.15-vjeçari Chris Mullins, kishte ndaluar së ngrëni, ... Read More

E pazakontë: Lind foshnja me tre këmbë dhe dy organe gjenitale

14/10/2019

Mjekët që shpëtuan një fëmijë të lindur me tre këmbë, dy penisë dhe me mungesë anusi kanë thënë që ai do të jetojë një ‘jetë ... Read More