Tag: mjaftueshëm

“Dashnia nuk është veç seks o gubana”, deputetja e zgjedhur Ardiana Matoshi kapet keq me komentuesit

19/02/2021

Kandidatja për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje që është raportuar se ka arritur numrin e mjaftueshëm të votave që të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës, ... Read More

A e dini sa paguhet një astronaut?

15/01/2021

18:08 | 14 Janar 2021 Një astronaut fiton mjaftueshëm, por jo aq sa mund ta imagjinoni. Astronautët civilë të NASA-s klasifikohen si nëpunës civilë GS-12 ... Read More

Gjermania kërkon infermierë vullnetarë

10/01/2021

friendly young nurse talking to senior patient Gjermania ka numër të mjaftueshëm shtretërish intensivë dhe aparatesh intubimi, problemi qëndron tek mungesa e personelit që do ... Read More

Tetë rregullat etike që duhet të respektohen në rast se gjendeni para Mbretëreshës së Anglisë

28/10/2020

15:30 | 27 Tetor 2020 Nëse jeni një person fatlum mjaftueshëm sa vetëm të kaloni afër Mbretëreshës Elizabetë, këto janë rregullat të cilat duhet ti ... Read More

Këto janë 7 shenjat që shfaqen një muaj para një sulmi në zemër

11/12/2019

A jeni të sigurt se stili i jetesës që po e bëni tani, është mjaftueshëm i mirë sa të parandaloni një sulm në zemër?Lista e ... Read More

Pasojat e gjumit të pakët dhe atij të tepërt

10/11/2019

Për sportistët cilësorë, një gjumë i mjaftueshëm renditet ndër faktorët më të rëndësishëm për të arritur rezultatet e dëshiruara. Por edhe për njerëzit normalë, mosfjetja ... Read More

Çfarë i ndodh trupit nëse flini çdo natë në dhomë të ftohtë?

15/10/2019

Gjetja e ekuilibrit të duhur në jetën tonë për të marrë gjumë të mjaftueshëm, duket se është një betejë e cila vjen duke u bërë ... Read More

Nëse flini nëntë orë ose më shumë, ju jeni më të rrezikuar nga kjo sëmundje

14/10/2019

Të gjithë jemi të vetëdijshëm për dëmin që ia shkaktojmë vetes duke mos bërë mjaftueshëm gjumë.Por, sipas hulumtimeve të reja, edhe gjumi i tepërt mund ... Read More

Arsyeja pse nuk bëni gjumë të mjaftueshëm

24/07/2019

Shumë njerëz nuk bëjnë gjumë të mjaftueshëm, e një studim i kohëve të fundit po pretendon se mesatarja është vetëm gjashtë orë gjumë në Britani.Arsyet ... Read More

Studim, zgjidhja ndaj ngrohjes klimatike, mbjellja e shumë pemëve

07/07/2019

Një ekip studiuesish ka përllogaritur se ka mjaftueshëm vend në Tokë për të mbjellë pemë në gjendje që të thithin dy të tretat e karbonit ... Read More

Karrota parandalon kancerin

28/04/2019

Karrota është një nga perimet që ka mjaftueshëm vitaminë A. Kështu, preferohet që ju të konsumoni më shumë karrota, pasi ato munden të parandalojnë disa ... Read More

Lëngu i gjelbër për pastrimin e gjakut dhe gjithë organizmit

12/04/2019

Ushqimet dhe pijet e gjelbra janë shumë (dhe nuk e nënvizojmë dot mjaftueshëm) të rëndësishëm dhe ushqyes për shëndetin e organizmit. Ardhja e pranverës shoqërohet ... Read More