Tag: Milanin

Lamtumirë Milan, ylli i madh po transferohet në Premir Lig

28/09/2021

Gjigantët anglez duan transferimin e Kessie. Mesfushori duket se nuk do të rinovojë kontratën me Milanin. Franck Kessie ka kontratë të vlefshme me Milanin deri ... Read More

Simeone e ‘qon në qiell’ Milanin para sfidës në Ligën e Kampionëve

27/09/2021

Diego Simeone përdor katër mbiemra lajkatarë për të përshkruar Milanin, por këmbëngul se Atletico ‘janë të qetë’. Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone i ka ... Read More

Kessie nuk transferohet të PSG, ky pritet të jetë destinacioni i ri

26/09/2021

Përveç lajmeve pozitive që vijnë nga fusha, me Milanin ende fitues ndaj Spezia -s, ka edhe nga ato lajme jashtë fushës… Në veçanti, thashethemet që ... Read More

Milan në janar me transfer nga Manchester United

21/09/2021

Historia e Diogo Dalot me Milanin mund të mos ketë përfunduar ende pasi raportet kanë pohuar se mbrojtësi mund të largohet nga Manchester United. Një ... Read More

Diaz i mërzitur për humbjen e Milanit kundër Liverpoolit: “Mendoj se mund të kishim fituar”

16/09/2021

Brahim Diaz ishte një nga lojtarët më të mirë për Milanin këtë mbrëmje pasi ata u përballën me Liverpoolin në rikthimin e tyre në Ligën ... Read More

Liverpool përmbys gjithçka në pjesën e dytë, mposht Milanin në një ndeshje të ‘çmendur’

15/09/2021

Liverpooli e ka mposhtur 3-2 Milanin në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, City e ka shkatërruar Leipzigun 6-3, derisa ... Read More

Milan në aksion, po e transferon zëvendësuesin e Kessie nga Franca

14/09/2021

Franck Kessie nuk ka venduar ende të nënshkruaj kontratë të re me Milanin. Kjo ka bërë që drejtuesit e klubit kuq e zi të interesohen ... Read More

Jurgen Klopp flet për takimin me Milanin

14/09/2021

Kloppi respekton Milanin para ndeshjes Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka respektuar në maksimum skuadrën e Milanit para ndeshjes. Trajneri gjerman ka pasur vetëm fjalë ... Read More

Fabrizo Romano i jep lajmin e keq tifozëve të Milanit për Ibrahimoviçin

14/09/2021

Probleme për Milanin, Ibrahimovic mungon ndaj Liverpoolit Milan nesër e luan ndeshjen e parë ë fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve pas shumë viteve. ... Read More

Milan humb yllin e madh për derbin me Liverpoolin

14/09/2021

Lajm i keq për Milanin: Pioli humbet yllin e skuadrës për derbin me Liverpoolin. Lajme të këqija në shtëpinë e Milanit. Milan rikthehet në Champions ... Read More

Shevchenko e ‘qon në qiell’ Milanin: Atletico Madridi dhe Liverpooli të pafat që u ra shorti me Milanin

13/09/2021

Shevchenko: Atletico Madridi dhe Liverpooli të pafat që u ra shorti me Milanin. Ish-ylli i Milanit, Andriy Schevchenko beson se Liverpooli ka qenë i pafat ... Read More

Kessie ka ‘marrë oferta të bujshme’ nga Chelsea dhe PSG, cili do të jetë vendimi i Milanit?

08/09/2021

Franck Kessie ende nuk ka vendosur për të ardhmën e tij, pas përfundimit të kontratës me Milanin në vitin 2022. Lojtari i Bregut të Fildisht ... Read More