Tag: Messit

Kështu votuan Messi dhe Ronaldo në FIFA Football Awards

17/01/2022

Zbulohen votat e Messit dhe Ronaldos në FIFA Football Awards. Ylli i Bayern Munichut dhe Polonisë, Lewandowski, u shpall futbollisti më i mirë i vitit ... Read More

BILD: Skandaloze, Lewandowskit iu vodh Topi i Artë!

29/11/2021

Gazeta e madhe gjermane, BILD e ka quajtur skandaloze shpalljen e Messit si “Lojtari i Vitit” në botë. Në lajmin e BILD thuhet se Lewandowksi ... Read More

Kjo nuk i kishte ndodhur Messit qe 15 vjet!

05/11/2021

Starti më i dobët i Messit në 15 vjet Leo është ende në kërkim të golit të tij të parë në Ligue 1 pas transferimit ... Read More

PSG fiton fal dy golave të Messit

19/10/2021

PSG i falet Lionel Messit, mposht me vështirësi RB Leipzigun. PSG ka shënuar fitore ndaj RB Leipizg me rezultat 3-2 në kuadër të fazës së ... Read More

PSG mohon akuzat e L’Equipe në lidhje me pagat e Messit

18/09/2021

Gazeta franceze ‘L’Equipe’ publikoi të shtunën, detajet e pagave të marrëveshjes trevjeçare të Leo Messit me Paris Saint-Germain, megjithatë drejtori sportiv Leonardo ka deklaruar publikisht ... Read More

Jorge Mendes shokon Barcelonën, gati të largojë pasuesin e Messit te City

10/09/2021

Lajmet e këqija nuk kanë të sosur te Barcelona. Pas largimit të Lionel Messit, të njëjtën gjë verën e ardhshme mund të bëjë edhe talenti ... Read More

Babai i Lionel, Jorge Messi tregon se si u ndje kur e pa djalin e tij në fanellën e PSG-së dhe a u tradhtua nga Barcelona

31/08/2021

Babi i Lionel Messit, Jorge, më në fund ka vendosur të thyej heshtjen rreth largimit të djalit të tij nga Barcelona. Ylli argjentinas e kompletoi ... Read More

Kjo është data e debutimit të Messit me PSG-në

18/08/2021

Zbulohet data e debutimit të Messit me PSG-në. Ylli argjentinas, Lionel Messi pritet të bëjë debutimin e tij në Paris Saint-Germain në ndeshjen e klubit ... Read More

Barcelona merr vendim përfundimtar pë Coutinhon

18/08/2021

Barça i jep një tjetër shans Coutinhos pas largimit të Messit. Philippe Coutinho qëndron edhe një sezon te Barcelona. Trajneri Ronald Koeman dhe sekretariati teknik ... Read More

Largimi i Messit, reagon sërish Laporta: Trishtues, por i pa evitueshëm për momentin dramatik që po kalon klubi

16/08/2021

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka reaguar sërish për largimin e Messit nga Katalonja. Presidenti ka thënë se largimi i numrit 10 ishte i kushtëzuar, ... Read More

Icardi kërkon transferimin tek Juventus

14/08/2021

Mauro Icardi do të kërkojë transferimin tek Juventus. Me transferimin e Messit në Paris, Icardi mund të konsiderohet thjesht një tepricë në klub për t’u ... Read More

Largimi i Lionel Messit shkakton ‘tërmet’, UEFA vendos kufi shpenzimesh dhe taksë luksi për klubet

12/08/2021

Zhurma e shkaktuar nga transferimi i Lionel Messit në Paris Saint-Germain ka sjellë debat për Fair Play Financiar , në një kohë kur Barcelona thuhet ... Read More