Tag: Messi

Messi flet pas shënimit të golës me PSG-në, ka një mesazh

29/09/2021

Messi: Ishte një natë perfekte, i lumtur me golin dhe fitoren. Lionel Messi ka thënë se fitorja e së martës ndaj Manchester Cityt u dëshmua ... Read More

Festë në Paris, Messi zhvillon stërvitje normale me PSG-në

26/09/2021

Sulmuesi Lionel Messi ishte në gjendje të bëjë stërvitje normale me lojtarët e PSG-së para ndeshjes së radhës. Ky është lajm i mirë për klubin ... Read More

E tepron nëna e Ronaldos: Nipi im është më i gjatë se Messi

23/09/2021

Nëna e Ronaldos: Nipi im është më i gjatë se Messi. Nëna e Cristiano Ronaldos, Dolores Aveiro, ka shpalosur hollësi nga takimi i famshëm i ... Read More

Çka po ndodh me Messin? Mungon në ndeshjen e nesërme të PSG-së

21/09/2021

Messi mungon në ndeshjen e nesërme të PSG-së. Paris Saint-Germain do të jetë pa Leo Messin në ndeshjen ndaj Metzit, të mërkurën nga ora 21:00. ... Read More

Messi mbulohet me para, për tri vite ja sa para do t”i fitojë argjentinasi te PSG

18/09/2021

Messi, po fiton milionat te PSG. Kjo pasi kontrata e sulmuesit argjentinas përfshin pagesa të kriptomonedhës.Lionel Messi po fiton 30 milionë euro (26 milionë funte/35 ... Read More

Lionel Messi është në hall të madh

17/09/2021

Lionel Messi është në kërkim të një shtëpie të re dhe mund të zhvendoset në një kështjellë jashtë Parisit. Ylli i Paris Saint-Germain deri tani ... Read More

Barcelona nuk po mund ta harroj Messin, befason me veprimin e fundit

10/09/2021

Lionel Messi shënoi golin e tij të 79-të ndërkombëtar të enjten në mbrëmje për të thyer rekordin e golave për meshkuj në Amerikën e Jugut ... Read More

Shpërthen në lot Messi, pasi e festoi titullin e Copa Americas me tifozët argjentinas

10/09/2021

Messi në lot, pasi e festoi titullin e Copa Americas me tifozët argjentinas. Argjentina ka fituar me lehtësi mbrëmë ndaj Bolivisë me rezultat 3:0, në ... Read More

Thyhet rekordi i Peles nga Messi

10/09/2021

Messi thyen rekordin e Peles. Lionel Messi shënoi golin e tij të 79-të ndërkombëtar të enjten në mbrëmje për të thyer rekordin e golave për ... Read More

Këto janë rekordet që Messi dhe Ronaldo mund t’i thyejnë

03/09/2021

Rekordet që Messi dhe Ronaldo mund t’i thyejnë. Njëri prej tyre u largua nga klubi ku u rrit dhe u bë profesionist, teksa tjetri sapo ... Read More

Nga Messi te Mbappe/ PSG publikon formacionin debutues në ndeshjen e sotme, Neymar i bashkohet ‘treshes fantastike’

29/08/2021

Leo Messi mund të bëjë sot debutimin e tij më fanellën e Paris Saint Germain. Siç kishte paralajmëruar trajneri Pochettino në konferencën për shtyp në ... Read More

PSG publikon listën e lojtarëve për ndeshjen me Reims – a është Messi?

29/08/2021

PSG publikon listën e lojtarëve për ndeshjen me Reims, ftohen Messi dhe Mbappe. Paris Saint-Germain ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e ... Read More