Tag: mësimdhënësi

Krokodili hëngri qenin që ndodhej në breg, në prani të një grupi nxënësish (Video)

21/03/2019

Nxënësit dhe mësimdhënësi tyre shikonin të tmerruar, kur një krokodil gjigant doli prej një lumi në Queensland të Australisë dhe e hëngri një qen. Derisa ... Read More

“The Guardian” shkruan për protestën në Drenas, ku u kërkua drejtësi për abuzimin seksual të adoleshentës

09/02/2019

Protestat e organizuara në Prishtinë e Drenas pas raportimeve për abuzimin seksual të 16 vjeçares nga mësimdhënësi, e më pas edhe nga hetuesi policor, i ... Read More

Vasfije Krasniqi: Vajza dhe gra të Kosovës, ngriteni zërin dhe kërkoni drejtësi

06/02/2019

Vasfije Krasniqi- Goodman ka reaguar ndaj abuzimit seksual të 16 vjeçares në Drenas, nga mësimdhënësi dhe polici. Krasniqi-Goodman, e cila është gruaja e parë që ... Read More