Tag: merkato

Befason Manchester City, po e transferon ‘dështakun’ e Barcelonës

27/07/2021

Manchester City, në ndryshim nga sa ka ndodhur në dekadën e fundit, ka qëndruar i qetë në merkato, duke mos kryer asnjë transferim. Merkatoja e ... Read More

“Duhet të shitet”, Real Madrid “përzë” Iscon, ja sa vlen futbollisti

24/07/2021

 Merkato duket se do të prekë edhe Real Madrid.Ditët e fundit, blancos kanë lëvizur për të qenë në gjendje të shesin apo largojnë lojtarët jashtë ... Read More

Drejtuesit e Juventusit dalin në konferencë për media, flasin për të ardhmen e Ronaldos

01/07/2021

‘Ronaldo qëndron te Juve, mos prisni merkato të bujshme’ Presidenti Andrea Agnelli dhe drejtuesit më të lartë të Juventusit, dolën sot në një konferencë për ... Read More

Lamtumirë Milan, Romagnoli transferohet të gjiganti tjetër italian

24/06/2021

Milani duket i gatshëm për një revolucion të vërtetë në merkato. Pasi lanë Donnarumma dhe Calhanoglu të largohen, kuqezinjtë mund të humbin një tjetër lojtar. ... Read More

Çka po ndodh me Milanin: Edhe një yll po i transferohet në Bundesligë

24/06/2021

Edhe Bundesliga troket për Rafa Leao! Plani i Milanit. Merkato sa i përket investimeve, por edhe sa i përket atyre që mund të largohen! Milani ... Read More

Plani i Rosonerëve: Pas Calhanoglut, Milani kthen sytë nga Atalanta

22/06/2021

Merkato, Daniele Longo: “Pas Calhanoglu, Milani kthen sytë nga Atalanta! Situata”. Lamtumira e Hakan Calhanoglu është zyrtarizuar. Nesër mesfushori sulmues turk do t’i nënshtrohet ekzaminimeve ... Read More

Këta janë futbollistëve që mund të transferohen me parametra zero

01/06/2021

‘Thesaret’ e merkatos: Lista e futbollistëve që mund të transferohen me parametra 0. Kjo merkato verore pritet që të sjellë shumë transferime interesante ku futbollistë ... Read More

Lukaku synon largimin nga Interi – skuadra e tij e re do ju zë edhe ju në befasi

30/04/2021

Chelsea kërkon të bëjë një çmenduri në merkato për të blerë një nga sulmuesit më në formë të kontinentit, Romelu Lukakun. Belgu ka qenë pjesë ... Read More

Perez po e sjell në Real sulmuesin me të rrezikshëm në Evropë

09/03/2021

Erling Haaland është objektivi kryesor i Realit të Madridit në merkato. Sipas gazetës madrilène As, Los Blancos janë gati të bëjnë një çmenduri financiare për ... Read More

‘Vjedhje’ e dyfishtë nga Ancelotti për Milanin dhe Juventusin

08/03/2021

Milan dhe Juve, vjedhje e dyfishtë nga Ancelotti. Carlo Ancelotti ka hyrë fuqishëm në merkato duke i krijuar probleme dy gjigantëve të Serie A, Juventus ... Read More

Beteja e ashpër në merkato Inter- Milan

26/02/2021

Inter-Milan, betejë e ashpër në merkato. Milan dhe Inter kanë vendosur që të sfidojnë njëra tjetrën në merkaton e transferimeve. Të dy skuadrat nga Milano ... Read More

Maldini nis ofensivën e merkatos në Spanjë

13/02/2021

Merkato, nis ofenziva kuqezi në Spanjë! Paolo Maldini po synon përforcimin e kuqezinjëve gjatë kësaj vere dhe ka kthyer sytë kah Spanja dhe pikërisht tek ... Read More