Tag: mënyrat

Konsumimi i mjaltit para gjumit, efektet pozitive në shëndet

10/01/2020

Mjalti konsiderohet si ilaçi i artë i natyrës, kjo për shumë arsye. Një nga mënyrat më të mira kur mund të përdoret është para gjumit. ... Read More

Mbajeni gripin sezonal larg me anë të këtyre ushqimeve

24/10/2019

Në këtë periudhë të virozave, është shumë e rëndësishme që të gjejmë mënyrat e duhura që ta parandalojmë gripin. Sipas ekspertëve rëndësi të madhe ka mënyra ... Read More

Ja çfarë i ndodh trupit nëse hani vezë të ziera çdo ditë

20/09/2019

Veza është padyshim përbërësi kryesor i një mëngjesi të shëndetshëm. Një nga mënyrat më të zakonshme të konsumimit të vezës është sigurisht përgatitja e saj ... Read More

Çka ndodh në trup nëse hani çdo ditë vezë të ziera?

19/09/2019

Veza është padyshim përbërësi kryesor i një mëngjes të shëndetshëm. Një nga mënyrat më të zakonshme të konsumimit të vezës është sigurisht përgatitja e saj ... Read More

A duhet skuqur vezët në vaj ulliri?

17/09/2019

Foto ilustrim: Joseph Gonzalez Vezët përbëjnë një nga mënyrat më të shëndetshme për të nisur ditën. Megjithatë, pavarësisht vlerave që ofrojnë për shëndetin, mirësia e ... Read More

Harta e akneve në fytyrë, zbuloni shkaqet dhe zgjidhjet

24/07/2019

Një ekspert britanik zbulon disa “sekrete” lidhur me aknet dhe tregon mënyrat sesi mund të zgjidhet problemi. Aknet mund të lidhen me faktorë si stresi, ... Read More

Mësoni mënyrat me të cilat humbni peshë pa dietë

12/06/2019

Disa nga mënyrat të cilat mund t’i aplikoni në mënyrë që të humbni peshë jane:Hani me orar të rregullt Caktoni një kohë çdo 20 minuta ... Read More

Këto janë simptomat e nivelit të lartë të sheqerit në gjak

07/06/2019

Dy prej simptomave më të shpeshta të diabetit përfshijnë humbjen në peshë dhe etjen e tepërt.Një nga mënyrat si të pakësoni nivelin e sheqerit në ... Read More

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i trangujve me ujë

28/05/2019

Një nga mënyrat më të thjeshta dhe të lehta që të mbajmë trupin tonë shëndetshëm, është konsumimi i ujit me tranguj. Më poshtë mund të ... Read More