Tag: Melbourne

Ky vend do të ndalojë pirjen e duhanit në zona të veçanta

03/10/2019

Bourke Street Mall ka vendosur të ndalojë pirjen e duhanit të premten por këshilltari i Melbourne, Beverley Pinder dëshiron që ligjet të prekin të gjithë ... Read More

Menyja kushtuar Pablo Escobarit, shërbejnë hamburgerë më kokainë të rrejshme dhe bankënota 100 dollarëshe fallso (Foto)

04/02/2019

Një lokal që shërben ushqim të shpejtë i quajtur “Pablo Escobar” në Melbourne të Australisë, ka hasur në kritika të ashpra pasi që janë publikuar ... Read More