Tag: medalje

Mposht rusen, Distria siguron finalen për medalje të bronztë

19/11/2020

Distria Krasniqi siguron finalen për medalje të bronztë, mposht rusen. Krasniqi është vetëm një fitore larg medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian 2020 në kategorinë ... Read More

Loriana Kuka e bronztë në Budapest

25/10/2020

Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Budapest. Edhe një medalje për Kosovën. Pas Distria Krasniqit, medalje në Budapest ka fituar edhe Loriana Kuka. ... Read More

Siguron medalje në “Grand Slam”, Distria Krasniqi shkon në finale

23/10/2020

Distria Krasniqi siguron medalje në “Grand Slam”, shkon në finale. Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të “Grand Slamit” të Hungarisë. Xhudistja kosovare po dominon ... Read More

Shqipëria fiton edhe një medalje në Greqi

11/04/2019

Shqipëria ka arritur që të fitojë edhe një medalje në garat për peshëngritje në Greqi, duke fituar medalje të bronztë. Krenar Shoraj mori një tjetër ... Read More

Loriana Kuka në finale të Grand Prix, i siguron medalje Kosovës

31/03/2019

Loriana Kuka ia ka siguruar Kosovës edhe një medalje tjetër nga turneu i xhudos, Grand Prix, në Tbilisi, pasi e mposhti xhudisten franceze Estelle Posvite ... Read More

Përsëri xhudoja, Kosova siguron dy medalje në Kupën Evropiane

23/03/2019

Erza Muminoviq dhe Flaka Loxha i kanë siguruar medalje Kosovës në Kupën Evropiane për Juniore, ato tani do të luftojnë për medalje të arta. Edhe ... Read More

Thaçi dekoron deputetin Danush Ademi me Medalje Presidenciale

14/02/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar deputetin Danush Ademi me “Medalje Presidenciale”, në prag të Ditës Kombëtare të Ashkalinjve. Thaçi përmes një postimi në ... Read More

Ilir Shaqiri laureohet me titullin “Nderi i Republikës së Kosovës”

14/02/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon të ndajë medalje dhe mirënjohje për personalitetet të ndryshme. I pari i vendit gjatë ditës së djeshme i ... Read More